چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در جلسه فرمانداری رضوانشهر خبر داد: تخصیص ۶۶ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرحهای آبرسانی روستایی رضوانشهر

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در جلسه فرمانداری رضوانشهر گفت: تخصیص ۶۶ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرحهای آبرسانی روستایی رضوانشهر

همای گیلان/ رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت در نشست با فرماندار رضوانشهر با بیان اهمیت پایداری آب در پونل و لزوم احداث مخزن ذخیره آب تصریح کرد: با همکاری و مساعدت فرمانداری نسبت به تملک زمین جهت احداث مخزن ذخیره اقدام خواهد شد.

وی همچنین افزود: به منظور احداث مخزن و حفر چاه، نقاطی پیش بینی شده است که با انجام کارهای تملک زمین، مراحل بعدی کار نیز اجرا می شود.

سید محسن حسینی با بررسی دیگر طرح های آبرسانی شهرستان رضوانشهر و همچنین برنامه های سال ۱۴۰۰ در حوزه روستاها افزود: در سال ۹۹ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۶۶ میلیارد ریال برای این شهرستان تخصیص یافت که در راستای افزایش جمعیت بهره مند از نعمت آب شرب هزینه خواهد شد.

وی آبرسانی به شهرها و روستاها را سخت و حساس دانست و گفت: سخت ترین و پیچیده ترین کار خدمات رسانی در حوزه آب و فاضلاب است که تامین، تصفیه، انتقال و توزیع آب را به عهده دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه کار مطالعات اجتماعی و زیست محیطی طرح فاضلاب رضوانشهر به پایان رسیده، گفت: پس از موافقت وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور این طرح در کمیسیون ماده ۲۳ قرار دارد که در قالب طرح تالش اجرا خواهد شد.

حسینی افزود: انتظار داریم کمیته برنامه ریزی شهرستان مساعدت لازم را برای اجرای طرح های آبرسانی داشته باشد.

فرماندار رضوانشهر هم در سخنانی ضمن تقدیر از مدیر امور آبفای این شهرستان گفت: با توجه به تنگناهای مالی و شرایطی که وجود دارد، رفع شکستگی ها و آبرسانی پایدار به مردم باید در اولویت باشد.

محمود قاسمی با تاکید بر بازسازی شبکه های آبرسانی فرسوده و ارتقای پمپ ها؛ خواستار رفع مشکلات مجتمع آبرسانی روستایی بیجارکن شد.

وی افزود: شرکت آبفای گیلان طرح تامین آب شرب چوکا و مشکلات شبکه توزیع آب روستای شراوندیان را بررسی و نتیجه را به فرمانداری اعلام کند.

بنابراین گزارش؛ امروز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان که در رضوانشهر حضور داشت از مجتمع آبرسانی بیجارکن بازدید و در جریان آخرین وضعیت این مجتمع قرار گرفت.

با کانال همای خبر همراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

دکتر رنجبر : شهرداری شلمان در آبان ماه بالغ بر یک میلیارد تومان درامد داشته است

دکتر رنجبر در گزارش عملکرد شهرداری شلمان در آبان ماه ۱۴۰۱ میزان درامدشهرداری رابیش از …