مهندس فائزه قنبرزاده : حضور زنان در شوراها یک نیاز است.

زنان می خواهند ثابت کنند در پارلمان محلی نقش شان کمتر از مردان نیست.

اختصاصی همای گیلان/مهندس فائزه قنبرزاده بعنوان فعال فرهنگی اجتماعی در شهرستان رودسر در گفتگو با خبزنگار همای گیلان گفت :حضور و مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می تواند تاثیر بسزایی در توسعه کشور داشته باشد چرا که زنان از ظرفیت ها و توانمندی های بالایی برخوردار هستند، که البته در شوراهای اسلامی و شهر و روستا می توان مدیریت را به زنان سپرد چون آنان از ظرافت بیشتری برای انجام فعالیت های شهری و روستایی بهره مند هستند.
مهندس قنبرزاده با تاکید بر ضرورت ارائه تعریف جامع از زنان فعال در عرصه سیاسی، اظهار کرد: زنان جامعه ثابت کرده‌اند که حتی می‌توانند در جایگاه‌هایی همانند ریاست جمهوری ، نمایندگان مجلس در عرصه ملی و عضویت در شوراهای اسلامی در استانها و شهرستان ها، خدمات بسیاری به انقلاب و اسلام انجام دهند.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت تقویت روحیه خودباوری در بین بانوان جامعه، گفت: بانوان جامعه بارها استعداد و توانمندی خود را در عرصه‌های مختلف ثابت کرده‌اند و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز فرصت دیگری است که این قشر از اجتماع بار دیگر با حضوری پر شور، توانایی خود را نشان دهند.
وی تصریح کرد: تاکید بر ضرورت حضور بانوان در جامعه و در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی، به منزله نفی نقش موثر و توانمندی آقایان نیست، بلکه این تاکید به این معناست که باید زن و مرد در محیط اجتماع هم پا و دوشادوش یکدیگر فعالیت کنند.
قنبرزاده در ادامه اظهار کرد: از همه مردم انتظار می‌رود که همانگونه که بارها در طول تاریخ انقلاب با خلق حماسه‌های ماندگار ولایتمداری التزام به مبانی دینی و انقلابی را ثابت کرده‌اند، این بار نیز برای انتخاب افراد اصلح در شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور پر شوری داشته باشند.
از آنجا که نیمی از جمعیت ایران را زنان تشکیل می دهند، می بایست بانوان مشارکت شان را افزایش دهند تا بتواند علاوه بر نقش داشتن در توسعه کشور، توانمندی ها و پتانسیل های خودشان را به نمایش بگذارند. در انتخابات دوره های قبل تعداد کثیری از بانوان عضو اصلی و عضو علی البدل شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
و اکنون ١٠ درصد کابینه دولت زنان هستند، بانوان کشور در کابینه یا در بدنه دولت فعالیت دارند انتصاب یک زن به عنوان قاضی و زنی دیگر بعنوان خلبان جرقه ای از امید در دل بانوان زد.
مدیریت نشریه ویژه زنان، مشغول بودن زنان ایرانی در بخش های کشاورزی، خدمات، صنعت از قبیل نساجی، پوشاک و صنایع دستی،‌ وفعالیت زنان در ۱۱ درصد از یکصد هزار تعاونی فعال از دیگر اقداماتی است که به چشم میخورد.

فائزه قنبرزاده تاکید کرد ؛ شاهد انتخاباتی پرشور در خرداد ماه سال جاری خواهیم بود و حضور زنان در آن گسترده تر و چشمگیرتر نشان داده خواهد شد
این فعال فرهنگی اجتماعی با بیان اینکه در زمان جنگ زنان با حضور با صلابت خود در پشت جبهه ها نقش بسزایی در ۸ سال دفاع مقدس از خود نشان دادند خاطرنشان کزد : امروز آنان با عنوان مادر یا همسر و دختران شهید راهنمای مسئولان و جوانان امروز که جنگ ندیده اند هستند
مدیر زن کارآفرین رودسری ادامه داد : دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای جایگاه زنان و بانوان قائل است
وی اظهار داشت : بر همین اساس مسئولیت سنگین پرورش نسل آینده به دوش مادران است و امروزه بانوان حرف های زیادی در عرصه های مختلف داشته و حضور بسزایی در جامعه دارند
وی گفت : زنان در راستای تحقق اصل یکصدم قانون اساسی که همان فلسفه وجودی شوراها است ضرورت حضور خود را درک کرده و می خواهند اثبات کنند که در پارلمان محلی نقش آفرینی آنها کمتر از مردان نیست

با کانال همای خبر همراه باشیدhttp://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

رفع نواقص قوانین درشوراها ،ارجح بر ردصلاحیت ها/به قلم مدیر مسئول همای گیلان

مدتی این مثنوی تاخیرشد مهلتی بایست تا خون شیر شد. اختصاصی همای گیلان/جلاال الدین مولوی …

One comment

  1. محمدرضا حسین آبادی

    بنام خدای مهربان
    سرکار خانم قنبرزاده،فردی مدیر،پرتلاش و دلسوز و موفق،در انجام مسئولیت واگذاری بوده و افتخاری برای جامعه بانوان می باشند.برای ایشان،توفیق روزافزون وپیشرفت و نیل به مسئولین های بالاتر از خداوند متعال خواستارم.
    محمد رضا حسین آبادی،از کلکاسرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *