چاپ مطلب چاپ مطلب

پیام رئیس شورای اسلامی شهر رشت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

پیام رئیس شورای اسلامی شهر رشت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

اربعین امتداد مکتب سرخ عاشوراست .
مکتبی که در آن ۷۲ انسان آزاده ، با پذیرش مشیّت الهی برای زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی و مقابله با ظلم وجور مفسدین زمانه ،ندای حق طلبی سر دادند و با خلق حماسه خونین عاشورا ،تا ابد نام و یادشان در پیکره پر فراز و نشیب تاریخ ماندگار شد.

اربعین تلنگری است برای همه ما ،تا بدانیم حسینی شدن و حسینی ماندن فقط معطوف به یک زمان خاص نیست و یقینا در تمامی ادوار دلیر مردان و شیرزنانی هستند که برای نجات بشر از ظلم ، عاشقانه جان خود را فدا می کنند تا چهره خبیث دنیاخواهان برای همه بر ملا شود.

اربعین بیعتی دوباره با حسین درونمان است ، تا یادمان باشد اگر در دفاع از حق کوتاهی کنیم بغیر از حسرت و پشیمانی چیزی برایمان باقی نخواهد ماند و اگر در دفاع از حق جانمان را نیز فدا کنیم یقینا تا قیام قیامت عزت و شرف و آزادگی را برای تمامی نسل ها رقم خواهیم زد.

فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان را محضر تمامی عزاداران حسینی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و ان شاالله عزاداریهای تمامی همشهریان بزرگوارم در این ایام مورد قبول درگاه باریتعالی قرار بگیرد. التماس دعا

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت

About نسرین عشقی

Check Also

مشاور کمیسیون های توسعه پایدار شهری و بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت:  قدر پتانسیل‌های  شهر خود را بدانیم. می‌توان به  زرجوب و گوهررودمان حیات دوباره بخشید و زیست پذیری را در حوزه آبی شهر فراهم آورد

مشاور کمیسیون های توسعه پایدار شهری و بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت:  قدر …