چاپ مطلب چاپ مطلب

انتخابات هیات رئیسه شورای شهر رشت برای پنجمین بار لغو شد/از غیبت ۷ عضو تا بستری شدن یک عضو شورا در بیمارستان و سفر باقری و کارگرنیا به کربلا

همای گیلان : پنجمین تلاش برای برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای شهر رشت از ساعت ۹ صبح امروز سه‌شنبه ۱۵ شهریورماه در صحن شورا آغازشده است.

مدیریت ریاست شورا روز جمعه دوازدهم شهریور به پایان رسیده است و از آن تاریخ تلاش برای برگزاری انتخابات در رشت آغاز شده است. اما دو طیف شورا تاکنون نتوانسته اند به همگرایی لازم برای رسیدن به اکثریت نسبی دست پیدا کنند.

۹:۱۰/ تا این لحظه محمدحسین کارگرنیا٬ فرهاد شوقی٬ محمود باقری٬ عباس صابر٬ مجید رجبی٬ محمدعلی رفیعی٬ فرانک پیشگر٬ مسعود کاظمی و اسماعیل حاجی پور در صحن شورا حضور پیداکرده‌اند.

فرماندار نیامد

عیسی مهدوی که پیش‌ازاین یک‌بار برای برگزاری انتخابات در شورا حضور پیداکرده بود و سه بار تلفنی از لغو جلسات مطلع شده بود ترجیح داد این بار در صحن حضور پیدا نکند . به همین دلیل فرماندار مونا ابروفراخ معاون برنامه‌ریزی فرماندار برای برگزاری انتخابات هیات رئیسه در شورا حضور دارد.

۹:۱۴/ با رسیدن یک عضو دیگر جلسه رسمیت پیدا می‌کند.

۹:۳۴/قرآن و سرود ملی خوانده شد اما هنوز جلسه به رسمیت نرسیده است.

۹:۳۴/ابروفراخ معاون فرماندار در این جلسه با ذکر این نکته که به دلیل عدم حضور اعضا جلسه به رسمیت نمی رسد گفت: تمام شوراها تا ۱۲ شهریور باید اعضای هیات ریسه خود را برای سال چهارم انتخاب می کردند در حالی که هنوز در شورای شهر رشت این اتفاق نیافتاده است.

۹:۳۸/:معاون فرماندار افزود: شوراها تعیین شدند تا به توسعه شهر کمک کنند و شورا شغل نیست و افتخاری است و باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

ابروفراخ تاکید کرد: برای توسعه شهر نیازمند همدلی همه هستیم.

۹:۴۱: معاون فرماندار با تشکر از همراهی و صبوری خبرنگاران گفت:جلسه بعدی انتخابات هیات رئیسه شورا با اعلام فرماندار ساعت ۱۸ عصر امروز برگزار می شود.

۹:۴۲/حاجی پور با ذکر این نکته که امیرحسین علوی یکی از اعضای شورا دریکی از بیمارستان‌های تهران بستری است گفت:بهتر است روز و ساعتی تعیین شود که همه اعضا بتوانند حضور پیدا کنند.

محمود باقری  در پاسخ به حاجی پور گفت:علوی در رشت حضور دارد.

۹:۴۳: /محمدحسین کارگرنیا هم دراین‌ارتباط گفت: اگر قرار به حضور همه اعضا است من و آقای باقری فردا عازم کربلا هستیم بهتر است جلسه برای هفته بعد تعیین شود.

۹:۴۵/ ابروفراخ دراین‌ارتباط گفت:فعلا با صلاحدید فرماندار جلسه برای ساعت ۶ عصر تعیین‌شده است و اگر نیاز بود می‌تواند تغییر کند.

۹:۴۷/ جلسه با عدم حضور ۷ عضو شورا به رسمیت نرسید و پایان یافت.

//گیل نگاه

 

14380610577

About سردبیر

Check Also

تخصیص اعتبارات دولتی برای اتمام پروژه ساماندهی دفنگاه زباله در سراوان اجرایی می‌شود

تخصیص اعتبارات دولتی برای اتمام پروژه ساماندهی دفنگاه زباله در سراوان اجرایی می‌شود همای خبر- …