چاپ مطلب چاپ مطلب

آغاز ساخت کانون فرهنگی کمیته امداد رشت

همای گیلان:غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی امروز(۲۷ آذر) در مراسم کلنگ زنی آغاز ساخت کانون فرهنگی کمیته امداد رشت، از کمیته امداد به عنوان یکی از مجموعه های موفق در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جذب اعتبارات یاد کرد.

وی با قدردانی از تلاش‌های امدادگران این نهاد در جهت یاری رساندن به محرومان، گفت: کمیته امداد دارای برنامه و حرکت دینی، علمی و فرهنگی است .

جعفرزاده با بیان اینکه پایگاه کمیته امداد در مجلس شورای اسلامی یکی از بهترین پایگاه هاست، افزود: دیگر سازمان‌ها و نهادها باید از برنامه های مدون این نهاد الگوبرداری کنند.

وی با تشکر از مدیرکل کمیته امداد گیلان به جهت تلاش در جهت احداث کانون فرهنگی، در خصوص تامین بخشی از اعتبارات برای این پروژه نیز قول مساعدت داد.

عباس فلاحتی، مدیر مسکن و ساختمان کمیته امداد گیلان در این مراسم با بیان اینکه به منظور امکان آموزش مستمر و مدون خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و فرزندان آنان، کانون فرهنگی کمیته امداد رشت با زیربناء هزار و ۵۳۳ متر مربع در شهرک حمیدیان رشت احداث می شود، گفت: این کانون در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع و در سه طبقه و با ظرفیت ۲۰۰ نفر و از منابع کمیته امداد احداث می شود.

وی با بیان اینکه برآورد اولیه اجرای این طرح بر اساس فهرست بهای ابلاغی سال ۹۳ مبلغ ۳۲ میلیارد ریال است، افزود: پیش بینی می شود اعتبارات این پروژه طی سه سال و هرسال قریب به یک سوم اعتبار مورد نیاز تامین شود که تا کنون قریب به ۱۰ میلیارد ریال آن تامین شده است.

فلاحتی با تاکید بر اینکه این طرح در بین پروژه های کمیته امداد در کشور برای اولین بار با سازه‌های جدید و سقف کامپوزیت احداث می شود، تصریح کرد: کانون فرهنگی کمیته امداد رشت شامل نماز خانه و سالن چند منظوره، کلاس ها، کارگاه‌های آموزشی، کتابخانه و .. است شبستان./

About سردبیر ارشد

Check Also

 انباشت مشکلات و تعارضات‌در روستای لاشیدان‌حکومتی لاهیجان/ تصادف منجر به فوت عضو شورا به دلیل تاریکی معبر !!

 انباشت مشکلات و تعارضات‌در روستای لاشیدان‌حکومتی لاهیجان/ تصادف منجر به فوت عضو شورا به دلیل …