چاپ مطلب چاپ مطلب

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: کسانی که می گویند «حصر» خلاف قانون است بسیار اشتباه می‌کنند

همای گیلان: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم زیرا پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، به گوشه هایی از ماجرای فتنه ۸۸ و طراحی و اقداماتی که رنگ و بوی براندازی داشت اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه ۸۸ یک کودتا است. نمی خواهم ادعا کنم همه کسانی که به دنبال این مسیر رفتند به دنبال براندازی بودند ولی در مسیر براندازی قرار گرفتند و معتقدیم حتما طراحی بیگانه در پشت این قضیه وجود داشته است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت حماسه ۹ دی و با بیان اینکه اهمیت حماسه ۹ دی همین است که در یک فرصت کاملا بجا با اتکا به انوار الهی و ائمه اطهار مردم به صحنه آمدند و این فتنه را تحمل نکردند گفت: فتنه ۸۸ دعوای شخصی نیست که بگوییم گذشته‌ها گذشته است زیرا بحث حقوق یک ملت و نظام است، این افراد به نظام و انقلاب و آرمان های امام جفا کردند و حالا زیر آرمان‌های امام سینه می‌زنند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حصر سران فتنه بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: عده ای در رسانه ها و مجامع عنوان می‌کنند این حصر خلاف قانون است. این افراد بسیار اشتباه می‌کنند زیرا در حصر هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته است و مصوبه جلسه‌ای از شورای عالی امنیت ملی بود. بر اساس مصالح در آن جلسه که ما نیز حضور داشتیم تصمیم‌گیری شد. کسانی که بحث حق و دادخواهی را که در قانون اساسی مطرح شده، عنوان می‌کنند باید توجه داشته باشند همه مواد قانون اساسی را با هم باید دید نه اینکه اصلی را بپذیریم و اصل دیگر را رها کنیم.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم. پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم؛ لذا نتیجه بحث بنده این است که قوه قضاییه به لطف خدا به اندازه کافی اقتدار دارد و ما در وقت لازم که مجوز داشته باشیم به محاکمه این افراد خواهیم پرداخت ولی احساس می‌کنیم مسئله تنها مسئله قضایی نیست بلکه اینها دوباره بساط ایجاد یک فتنه دیگری را دارند و می خواهند از یک کانال و مسیر دیگری این فتنه را دنبال کنند که بحمدالله نظام این مجال را نخواهد داد و مردم ما بابصیرت‌تر و فهمیم‌تر و آبدیده‌تر شده اند و مجالی برای فتنه های آینده نخواهند داد./تسنیم

About سردبیر ارشد

Check Also

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای خبر داد شهردار لاهیجان از …