چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندارانی که سودای بهارستان در سر دارند!

همای گیلان: با اینکه بیش از یک سال تا دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده، اما گاهاً گوشه و کنار خبرهایی از فعالیت ها، رایزنی ها و تصمیمات برخی گروه ها یا شخصیت ها در ارتباط با این انتخابات پیش رو شنیده می شود. از جمله این خبرها احتمال قوی حضور چند تن از استانداران سابق گیلان به عنوان کاندیدا در این انتخابات است.

از روح الله قهرمانی چابک استاندار اسبق گیلان که کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات دور قبل بود خبر می رسد که همچنان به فکر حضور در بهارستان است و برخی معتقدند که دوستانش صلاحیت وی را از شورای نگهبان خواهند گرفت به ویژه آنکه دیگر حساسیت های دوره مشایی وجود نخواهد داشت. اما این که قهرمانی این بار از حوزه انتخابیه رشت یا رودسر کاندیدا شود هنوز مشخص نیست، اما به نظر می رسد در صورت آمدن، وی مجدداً از رشت ثبت نام خواهد کرد.

همچنین از محمدعلی نجفی استاندار فعلی گیلان نیز به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات آینده از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نام می برند. کسی که با حمایت مدیر گیلانی ارشد حاضر در دولت یازدهم، مقام عالی دولت در استان شد و ممکن است بنا بر نظر همان مدیر، به انتخابات ورود کند.

کیهان هاشم نیا استاندار سابق گیلان نیز از کاندیداهای احتمالی به شمار می آید که در صورت عملی شدن این احتمال، رقابت تنگاتنگی با همکار سابق خود غلامعلی جعفرزاده خواهد داشت، هر چند بنا بر شنیده ها در صورت عزم وی جهت حضور در بهارستان، وی در حوزه انتخابیه آستارا کاندیدا خواهد شد.

با این حساب سه تن از استانداران فعلی و سابق گیلان از کاندیداهای احتمالی در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی خواهند بود که در صورت تحقق آن، رقابتی پر شور را شاهد خواهیم بود./گیلان آنلاین

About

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …