چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان:از ذخیره آب سد برای مراحل بعد از شخم نخست استفاده شود

استاندار گیلان با بیان اینکه هم اکنون میزان ذخیره آب سد سفیدرود به ۶۵۰میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: این میزان از حجم ذخیره آب به خوبی نشاندهنده ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب را نشان می‌دهد. 13921029230804871946793

همای گیلان:محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در بازدید از سد سفیدرود در این شهر، از برنج‌کاران گیلانی خواست برای شخم نخست شالیزارها از آب موجود در مزارع، آب‌بندان‌ها، روان آب‌های سطحی و نزولات جوی حداکثر استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه کشاورزان منتظر رها سازی آب سد سفیدرود نباشند، اظهار کرد:همانگونه که در جریان هستند به علت خشکسالی در حوضه آبریز این سد، نگرانی‌های جدی وجود دارد که باید با مدیریت صحیح مصرف آب را کنترل کنند.

استاندار گیلان افزود: با همیاری و همکاری بین مردم و مسئولان این کم آبی کشاورزی را پشت سر بگذاریم.

نجفی با بیان اینکه هم اکنون میزان ذخیره آب سد سفیدرود به ۶۵۰میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: این میزان از حجم ذخیره آب به خوبی نشاندهنده ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب را نشان می‌دهد.

وی با بیان درچنین شرایطی شخم همزمان شالیزارها بسیار مهم است، تصریح کرد: در صورت صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی و با اقداماتی که آب منطقه‌ای و جهادکشاورزی با همکاری فرمانداران انجام می‌دهند از ذخیره آب سد برای مراحل بعد از شخم نخست استفاده کنیم./تسنیم

About

Check Also

ستاد کل نیروهای مسلح، گزارش اولیه هیئت عالی بررسی ابعاد و علل سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور را منتشر کرد

ستاد کل نیروهای مسلح، گزارش اولیه هیئت عالی بررسی ابعاد و علل سانحه بالگرد حامل …