چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان:فاز نخست محور اصلی سراوان – سنگر- سیاهکل وپروژه چهار خطه کردن محور منجیل به رودبار تا پایان سال به بهره برداری میرسد

اهمای گیلان:استاندار گیلان گفت :فاز نخست  محور اصلی سراوان – سنگر- سیاهکل وپروژه چهار خطه کردن محور منجیل به رودبار تا پایان سال به بهره برداری میرسد.

jpg2495

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان،دکتر نجفی در بازدید از پروژه احداث محور اصلی سراوان – سنگر- سیاهکل گفت :۱۸.۵کیلومتر از طول ۲۲کیلومتری این مسیر تا پایان سال به بهره برداری میرسد.

وی با بیان اینکه گیلان همواره در طول سال بوی‍ژه ایام تعطیل با ترافیک سنگین روبرو است گفت : با بهره برداری از این محور اصلی ،شاهد کاهش محسوس بار ترافیکی در مبادی ورودی رشت وجاده رشت به لاهیجان وشرق گیلان خواهیم بود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد:پروژه چهار خطه کردن محور منجیل به رودبار نیز تا پایان سال انجام میشود

دکترنجفی ادامه داد:به رغم محدودیت منابع مالی با تلاش ویژه معاونت هماهنگی امور عمرانی و راه وشهرسازی گیلان در ۷ماه گذشته ۱۳۰کیلومتر از راههای اصلی و۱۶۰کیلومتر از راههای روستایی بهسازی وروکش آسفالت شدند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در این بازدید گفت : راه اصلی سراوان – سنگر به سیاهکل به طول ۵/۲۲ کیلومتر به صورت دو خط رفت و برگشت به عنوان راه اصلی باعرض ۱۳ متر  به منظورتکمیل کمربندی رشت، فومن از تقاطع غیرهمسطح کنارگذر جنوبی رشت در محور فومن، شفت، سراوان آغاز و به شهر سیاهکل ختم می شود.

خاوری با بیان اینکه تاکنون برای اجرای این پروژه  با پیشرفت ۷۸ درصدی ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است افزود : اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل محور اصلی سراوان- سنگر -سیاهکل ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد

وی هدایت بار ترافیکی شرق گیلان، کاهش بار ترافیکی محور سراوان ، رشت، لاهیجان و صرفه جویی درمدت زمان سفر و سوخت را از مزایای این پروژه عنوان کرد

 

About

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …