چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان خبرداد: ورود ۱.۸میلیون نفر مسافر به گیلان/افزایش ۴ درصدی مدت ماندگاری و اقامت مسافران

همای گیلان:محمدعلی نجفی با اشاره به حضور مسافران نوروزی در گیلان اظهار کرد: در نوروز امسال یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مسافر تاکنون وارد گیلان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.

محمدعلی نجفی با اشاره به حضور مسافران نوروزی در گیلان اظهار کرد: در نوروز امسال یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مسافر تاکنون وارد گیلان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.

najafiG_6291وی مدت ماندگاری و اقامت مسافران نوروزی در گیلان را افزایش چهار درصدی مطرح کرد و گفت: شرایط آب و هوایی و بارندگی در ورود مسافران تاثیرگذار بوده و پیش‌بینی می‌شود با بهبود وضعیت جوی تعداد ورود مسافران به گیلان افزایش چشمگیری پیدا کند.

استاندار گیلان این استان را دارای آب و هوای مناسب و نقاط گردشگری دانست و تصریح کرد: توجه به صنعت گردشگری موجب درآمد پایدار و رونق اقتصادی مردم استان می‌شود.

وی گردشگری را یکی از عوامل توسعه اشتغال ذکر کرد و یادآور شد: صنعت گردشگری می‌تواند علاوه بر ایجاد اشتغال به توسعه درآمد پایدار کمک کند.

نجفی از آمادگی تمام دستگاه‌های اجرایی استان در نوروز جاری خبر داد و متذکر شد: فرمانداران و شهرداران  شهرستان‌های گیلان آماده استقبال از مسافران نوروزی هستند.

وی خواستار رعایت مسایل زیست‌محیطی توسط گردشگران و مسافران نوروزی شد و خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست از موارد بسیار مهمی است که مسافران و گردشگران نوروزی ضمن بهره‌مندی بهینه از آنها در حفظ و نگه‌داری آنها نیز بکوشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار واحد اقامتی، هتل، مسافر خانه، هتل آپارتمان و… در گیلان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، خاطرنشان کرد: امکان اسکان مسافران نوروزی در مدارس‌های ویژه فراهم شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

به گفته وی، دستگاه‌های امدادرسان، هلال‌احمر، اورژانس، مراکز بهداشتی و درمانی و… آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی در گیلان هستند

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …