چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان خبر داد اعتبارات خسارت برف ۱۵ میلیارد تومان مصوب که بخش‌عمده‌ای به استان رسید و مابقی باید پرداخت شود.

از آستانه‌اشرفیه، محمدعلی نجفی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه گیلان در سالن شیلات بندرکیاشهر، با بیان اینکه حضور ائمه جمعه یک پشتوانه برای مدیران اجرایی به خصوص استانداری است، اظهار کرد: ائمه جمعه کم توقع، دلسوز، انقلابی و یارای کننده مدیران هستند.

13921029230804871946793

وی با بیان اینکه ائمه جمعه در کنار مردم هستند و بار سنگینی از مشکلات را به دوش می‌کشند، افزود: ائمه جمعه با تذکرات و رهنمودهای خود کارگشای مسئولان و مردم و راهنمایی کننده آنها هستند.

استاندار گیلان با اشاره به بارش برف سنگین در گیلان، گفت: ائمه جمعه در این حادثه حضوری ارشادی داشتند و برابر کادر اجرایی آبرومندانه عمل کردند.

نجفی با بیان اینکه رئیس جمهور و اعضای دولت در ایام برف به صورت مکرر با من در تماس بودند، خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با سه تن از وزرا داشتیم با تامین خسارت موافقت و با پیگیری نمایندگان مجلس به استان کمک شد.

اختصاص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار خسارت برف به گیلان

وی با بیان اینکه در بخش اعتبارات خسارت برف ۱۵ میلیارد تومان مصوب و ۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی اختصاص یافت، تصریح کرد: از اعتبار در نظر گرفته شده بخش‌عمده‌ای به استان رسید و مابقی باید پرداخت شود.

استاندار گیلان گفت: این اعتبارات دریافتی برای بازگشایی شهرها و روستاها، خدمات زیربنایی شهرها و تاسیسات زیربنایی که در برف خسارت دیده بودند هزینه شد.

نجفی با انتقاد به این مسئله که در ۱۲ سال گذشته یک ماشین‌آلات سنگین نو برای این روزها خریداری  و وارد استان نشده است، خاطرنشان کرد:۴۷۸ ماشین‌آلات سنگین در استان وجود دارد که عمدتاٌ فرسوده است.

وی افزود:  با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده و استعلام از هواشناسی در برف آمادگی لازم را داشتیم و توانستیم آن را با تدبیر پشت سربگذاریم.

استاندار گیلان با اشاره به تسهیلات برف، گفت: بخشی از این تسهیلات بلاعوض و بخشی دیگر در اختیار خانه‌های تخریبی و تعمیراتی قرار می‌گیرد که  توزیع آن در استان شروع شده است.

اقتصاد مقاومتی اقتصاد بومی‌سازی است

نجفی با اشاره به ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد بومی‌سازی است و منظور مقام معظم رهبری ریاضت نیست بلکه ایشان تاکید به تولید داخلی و پویایی آن داشتند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور پس از اعلام مقام معظم رهبری با هیئت دولت تشکیل جلسه داد و به معاون ابلاغ پیگیری داد، افرود: ائمه جمعه زبان گویای شهرستان‌ها هستند.

استاندار گیلان درباره هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: ائمه جماعت ما را در این بحث یاری کنند و به مردم بگویند سانی که تمکن مالی دارند در زمان اعلام کد خود اظهاری انصراف دهند.

نجفی با بیان اینکه در هدفمندی یارانه‌ها پول‌هایی که ذخیره می‌شود در مرحله نخست در تولید، صنعت، بهداشت و درمان مقفول مانده بود در جمع‌بندی دولت و مجلس رقم پرداختی در این بخش حفظ می‌شود.

افزایش قیمت انرژی بهانه‌ای برای گرانی اجناس دیگر نیست

وی با بیان اینکه بعد از هدفمندی یارانه‌ها افزایش قیمت انرژی را در کشور داریم، اظهار کرد: این افزایش قیمت آنقدر نیست که به مردم بهانه دهد تا سایر اجناس گران شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تورم بیش از ۳۸ درصد را به ۲۵ درصد رساند، گفت: افزایش نرخ بنزین در  بخش یارانه، بهداشت و درمان و در بخش کسری بودجه کشور لحاظ می‌شود.

نجفی افزود: با توجه به بررسی انجام شده و با توجه به بارش باران در استان، امسال در بخش کشاورزی با مشکل رو به رو هستیم و کشاورزان باید شخم زمستانه را با ذخیره آب‌های باران انجام دهند.

۱٫۹ اعتبار هزینه شده گیلان در بخش عمرانی است

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد اراضی شرق گیلان شخم زمستانه را شروع کردند، تصریح کرد:  ۱٫۹ دهم اعتباری که در گیلان هزینه شده در بخش عمرانی بوده است که جای تاسف دارد و به جای آن این هزینه به مردم یارانه پرداخت کرده‌ایم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: طبق صحبت‌های انجام شده با نوبخت معاون رئیس جمهور قرار است از فاینانس چینی در توسعه بزرگ راه، راه‌آهن و سد شفارود استفاده کنیم و باید از حضور سرمایه‌گذارانی که در استان کار انجام می‌دهند استفاده و حمایت کنیم.

نجفی با بیان اینکه از ۲۶ اسفندماه پاکسازی پسماندهای گیلان در ورودی شهرها آغاز می‌شود، گفت: این معضل باید در استان برطرف شود تا دیگر شاهد این مناظر ناشایست در استان نباشیم./تسنیم

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …