چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار: یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر وارد گیلان شده اند

همای گیلان:استاندار گیلان گفت: از شروع تعطیلات نوروزی تا دوم فروردین ماه، یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر وارد استان شده اند.

محمدعلی نجفی بیان کرد: این آمار از بیست و نهم اسفندماه گذشته تا عصر دوم فروردین ماه است.

وی ادامه داد: همچنین ۹۸۰ هزار نفر در مراکز اقامتی گیلان اسکان داشته اند.

استاندار گیلان با اشاره به شرایط نامساعد جوی، بارش های پراکنده و کاهش نسبی دمای هوا افزود: با این وجود، در مدت زمان ذکر شده، اقامت مسافران ۵.۳ درصد بیشتر از مدت مشابه قبل است.

نجفی قلعه رودخان، ماسوله و موزه میراث روستایی گیلان را جزو اماکن تاریخی عنوان کرد که بیشترین بازدیدکننده را از آغاز تعطیلات نوروزی داشته اند.

وی یادآور شد: تمام تلاش مسوولان و دستگاه های عضو ستاد خدمات سفرهای نوروزی، فراهم کردن زمینه آسودگی مردم و مسافران است تا با خاطره ای خوش، در گیلان اقامت کرده و این استان را ترک کنند.

۷۴ هتل، ۲۱ هتل آپارتمان، ۶۶ مجتمع گردشگری، ۴۷مهمانپذیر، ۷۸۶ منزل استیجاری، ۲۰۲ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان وجود دارد.

۲۳۳ مرکز اطلاع رسانی به گردشگران نوروزی در گیلان فعالیت می کنند. این تعداد شامل ۶۵مرکز اطلاع رسانی دائم و موقت مربوط به میراث فرهنگی، ۴۸ مورد مربوط به هلال احمر و بقیه مراکز اطلاع رسانی متعلق به دیگر ارگان ها و سازمان ها همچون شهرداری و نیروی انتظامی است.

روز گذشته (یکشنبه) سمیع الله حسینی مکارم ناظر عالی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز از وضعیت خدمات رسانی به گردشگران گیلان بازدید کردند

About سردبیر ارشد

Check Also

سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر رشت : رفع موانع با هدف تسریع بخشیدن به روند اجرای پروژه های عمرانی

سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر رشت : رفع موانع با …