چاپ مطلب چاپ مطلب

افتتاح ساختمان دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل با حضور مهندس الماسی

اختصاصی همای گیلان:ساختمان دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل با حضور مهندس الماسی رئیس سازمان نظام مهندسی استان گیلان، اعضای هیأت مدیره استان و شهرستان، محمدیان معاون فرماندار سیاهکل، جمع کثیری از مهندسین و مردم شهرستان سیاهکل افتتاح و به بهره برداری رسید.
در ابتدا مجری در خصوص پیشینه تاریخی شهرستان سیاهکل مطالبی عنوان نمود و افزود: سیاهکل از سال ۱۳۰۴ دارای شهرداری و جز ۱۶ شهر اولیه ای بودکه دارای شهرداری شد اما طی این مدت در این شهرستان خدمات صورت گرفت و نارسایی هایی هم دارد که امروز شاهد یکی از بزرگترین خدمات در این شهرستان هستیم.
آنگاه رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل ضمن تشکر از حاضرین در جلسه گفت: خدمات رسانی در این شهرستان به دلیل وسعت و پراکندگی جمعیت به راحتی صورت نمی گیرد لذا بعد مسافت و دوری راه همواره مشکلاتی برای مردم ایجاد می کند حال اگر این اداره در شهرستان دیگر مستقر باشد.
مهندس شیرین¬کام با اعلام این مطلب که در ۸ سال گذشته ساخت و ساز زیادی انجام نمی پذیرفت اظهار داشت: یکی از دلایل کثرت ساخت و ساز مسکن مهر بود که در سال های اخیر موجب رونق این حرفه شد و همیشه زحمت نظارت بر دوش دوستان نظام مهندسی لاهیجان بود لذا ضرورت ایجاد کرد که این کار از این پس در شهرستان سیاهکل انجام پذیرد و ما امروز شاهد افتتاح ساختمان آن می باشیم
وی با اشاره به این مطلب که ایجاد دفتر نظام مهندسی در شهرستانها هزینه زیادی را بر دوش نظام مهندسی استان گذاشت اذعان کرد: تمام هزینه مرتبط از سوی نظام مهندسی تأمین می شود و هیچ گونه اعتبار دولتی در این زمینه اخذ نمی شود.
رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل ریسک¬ پذیری را عامل موفقیت یک مدیر قلمداد کرد و تصریح کرد: هر کاری باید توجیهی داشته باشد امیدوارم ریسک مدیریتی که در جهت ایجاد این دفتر در این شهرستان انجام گرفته جوابگو باشد لذا این کار نیاز به حمایت همه مردم علی الخصوص مهندسین دارد.
مهندس شیرین کام خاطر نشان کرد: بهره برداری این دفتر ۳۰۰ میلیون تومان برای نظام مهندسی هزینه در بر داشته است.
وی تجربه و دانش را عامل مهم جهت پیشرفت کار عنوان کرد و اضافه نمود. هیأت مدیره نظام مهندسی استان تشکیل شده از افراد باتجربه و جوان که می تواند پیشرفت خوبی برای استان به همراه آورد.
رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل یادآور شد: نباید به نظام مهندسی به چشم مجمع یا صنف نگاه کرد بلکه در اینجا بحث استفاده از فکر، نیرو و اندیشه می باشد.
مهندس شیرین کام در پایان از الماسی رئیس نظام مهندسی استان، اعضای هیأت مدیره لاهیجان و پرسنل آنان و شخص مهندس ملک زاده رئیس دفتر مهندسی لاهیجان تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه معاون فرماندار سیاهکل با اعلام این مطلب که فرمانداری سیاهکل سال ۷۶ تأسیس گردید اما هنوز بعضی ادارات در این شهرستان مستقر نیستند اما طی ۲ سال اخیر اکثر ادارات در این شهرستان استقرار یافته¬اند و در آینده نزدیک شاهد افتتاح اداره اوقاف و تبلیغات اسلامی در این شهرستان خواهیم شد.
محمدیان تشکیل دفتر نظام مهندسی در هر شهرستان را بسیار مثبت ارزیابی نمود و اذعان داشت؛ تشکیل این دفتر موجب کاهش بلایای طبیعی مثل زلزله خواهد شد اگر نظارت در شهرستان توسط این دفتر بخوبی انجام پذیرد می تواند درصد این آماررا هم کاهش دهد.
وی با اشاره به این مطلب که اشتغال یکی از مشکلات اساسی همه دولتمردان بود تصریح کرد: تشکیل این دفتر می تواند بر کاهش آمار بی کاری اثرگذار باشد لذا از اعضای دفتر نظام مهندسی درخواست دارم که در کارگروه اشتغال شهرستان حضور داشته باشند.
معاون فرماندار شهرستان سیاهکل با اشاره به اینکه وجود این دفتر حتی در ورود سرمایه گذاران مفید است عنوان کرد: آنچه از دفتر نمایندگی نظام مهندسی انتظار می رود این است که در کنار نظارت، پژوهش و تحقیق را هم دنبال نمایند.
در ادامه استاد دانشگاه امیرکبیر هم طی سخنان کوتاهی گفت: این شهرستان دارای مقام های علمی فراوانی است که استفاده از آنها می تواند اثر موفقیت شهرستان را بیشتر نماید.
دکتر ربیع منتصر کوهساری افزود: تأسیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی یعنی در حقیقت آینده نگری، که قطعاً بر مقاوم سازی ساخت و سازها تأثیرگذار است.
وی با اشاره به این مطلب که باید دفتر نظام مهندسی گروه فکر تشکیل دهد اظهار داشت: این عامل موجب ایجاد ارتباط بین دفتر و گروه سازنده خواهد شد
این استاد دانشگاه موفقیت هر شهرستان را در گروه، بها دادن به نیروی متخصص دانست تصریح کرد: از مهندسین انتظار می رود که پا را از چهارچوب مهندسی بیرون گذاشته و مردم و جامعه را شناسایی کنند و همیشه برحسب خواسته برنامه ها را تنظیم نمایند.
دکتر منتصر کوهساری یادآور شد : ۷۵ درصد زندگی و درآمد مردم وابسته به ساخت و ساز ها است لذا باید این دفتر حمایت شود که تا بر میزان جذب اشتغال شهرستان ودرآمدمردم مفید واقع شوند.
وی پراکنده سازی ساخت و سازها را عامل ضعف استان و شهرستان قلمداد کرد که نداشتن طرح تفصیلی و هادی دلایل آن می باشد.
در ادامه رئیس نظام مهندسی استان گیلان طی سخنان گفت: نگاه کشور ما همیشه کمی است نه کیفی، لذا این شهرستان به دلیل جمعیت کمتر تحت لوای فرمانداری لاهیجان قرار داشت اما در سال ۷۶ سیاهکل مستقل شد و از آن وقت تاکنون سیستم ساخت و ساز در شهرستان زیرنظر نظام مهندسی لاهیجان بود بنده به دلیل این قصور از تمام مردم شهرستان سیاهکل عذرخواهی می کنم.
مهندس الماسی با اشاره به اینکه در این استان ۱۰ دفتر نمایندگی وجود داشت افزود: از سوی هیأت مدیره نظام مهندسی استان تصمیم گرفته شد ۵ شهرستان دیگر دارای این دفتر نمایندگی شوند که تاکنون افتتاح دفتر نمایندگی در شهرستانهای املش، رضوانشهر، ماسال انجام شده و امروز هم شاهد افتتاح دفتر نمایندگی سیاهکل هستیم و امیدوارم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شفت هم در هفته آینده افتتاح به بهره برداری رسد.
وی تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی استان گیلان را ۱۷ هزار و پانصد نفر عنوان کرد و اضافه نمود: دفتر نمایندگی این شهرستان تاکنون ۸۳ نفر عضو دارد.
رئیس نظام مهندسی استان گیلان خاطر نشان کرد: در بین این پنج نمایندگی تنها دفتر نمایندگی شهرستان سیاهکل دارای ساختمان خریداری شده می باشد و بقیه به صورت استیجاری اداره می شوند.
مهندس الماسی اذعان داشت: در تاریخ، افتتاح دفتر نظام مهندسی سیاهکل با سه عضو هیأت مدیره به نام های شیرین کام باباخانی و قاسمی ثبت خواهد شد لذا انتظار می رود با خاطرات شیرین این بناراه پی ریزی نمایند.
وی شهرستان سیاهکل را قسمتی از تاریخ پرافتخار گیلان عنوان کرد و اضافه نمود: اگر به موسیقی، جاهای دیدنی استان و تاریخ گیلان نگاه کنیم قطعاً نام سیاهکل را در این موارد مشاهده خواهیم کرد.

DSCN1234 - Copy DSCN1238 - Copy DSCN1240 - Copy DSCN1231 - Copy DSCN1227 - Copy DSCN1221 - Copy - Copy DSCN1219 - Copy - Copy DSCN1211 - Copy - Copy - Copy DSCN1214 - Copy - Copy - Copy DSCN1217 - Copy - Copy - Copy DSCN1194 - Copy - Copy - Copy DSCN1199 - Copy - Copy - Copy DSCN1206 - Copy - Copy - Copy DSCN1208 - Copy - Copy - Copy DSCN1245 - Copy

About

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …