چاپ مطلب چاپ مطلب

افزایش۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد

Azad-University-2

همای گیلان: رئیس دانشگاه آزاد با حضور در جمع خبرنگاران علاوه بر اعلام افزایش شهریه این دانشگاه برای سال تحصیلی آینده به جزئیات مصوبات هیات امنای مرکزی که جلسه آن امشب برگزار شد، اشاره کرد.

پس از پایان این جلسه حمید میرزاده به همراه برخی از معاونانش در این جلسه حاضر شد و به برخی از مصوبات هیات امنا اشاره کرد.

جزئیات افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده

رئیس دانشگاه آزاد در این جلسه در پاسخ به پرسش مهر درباره افزایش شهریه دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی آینده اظهار داشت: بر اساس مصوبه جلسه پیشین هیات امنای دانشگاه آزاد مقرر شد شهریه تمام مقاطع این دانشگاه برای سال تحصیلی آینده با میانگین ۱۵ درصد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه مصوبه وزارت علوم برای افزایش شهریه دانشگاههای شهریه پرداز تا سقف ۲۵ درصد است خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد ۱۰ درصد کمتر از این سقف شهریه را افزایش داده است.

وی تاکید کرد: افزایش این میزان شهریه بر اساس رشته ها در واحدهای دانشگاه آزاد متفاوت است و واحدها می توانند برای افزایش رقابت بیشتر شهریه را بر اساس میانگین ۱۵ درصد کاهش یا افزایش دهند.

این مقام مسول در ارتباط با افزایش شهریه این دانشگاه بر یک نکته تاکید کرد و گفت: هر چند واحدهای استانی اختیار دارند شهریه را تا سقف معین شده افزایش دهند اما این میزان شهریه باید در هیات امنای استانی به تصویب برسد و در صورت دریافت شهریه بیش از سقف مجاز با این واحدها برخورد می شود و شهریه اضافی به دانشجویان عودت خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد در ارتباط با دانشجویانی که مشکل پرداخت شهریه در ایام امتحانات دارند اظهار داشت: هیچ واحدی نمی تواند دانشجویی را به علت عدم پرداخت شهریه از امتحان محروم کند. واحدهای دانشگاهی می توانند این دانشجویان را برای دریافت وام با بهره کم به ما معرفی کنند.

وی در ارتباط با شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر که برای برخی از آنان در امتحانات پایان ترم مشکل ایجاد شده بود تاکید کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر موظف به پرداخت شهریه نیستند و می توانند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند. بنیاد شهید موظف شده شهریه این دانشجویان را بپردازد.

تصویب تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه تمام پیشنهادات هیات رئیسه دانشگاه آزاد همانند سه جلسه پیشین هیات امنا در این جلسه نیز به تصویب اکثریت اعضا رسید. از تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد در این جلسه هیات امنا خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد در سطح کشور بیش از ششصد هزار متر مربع فضای ورزشی دارد. این باشگاه استعداد بزرگی در دانشگاه آزاد به شمار می آید.

به گفته وی در این جلسه هیات امنا نام باشگاه، تابعیت آن مدت فعالیت، نوع فعالیت، ارکان باشگاه و ترکیب مجمع عمومی همچنین وظایف به تصویب هیات امنا رسید.

وی ادامه داد: مکان باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد فعلا در واحد علوم و تحقیقات است اما در آینده در نقاط دیگر نیز گسترش می یابد.

تصویب یک ترکیب برای نخستین بار در دانشگاه آزاد

/ حمید میرزاده از تاسیس کمیسیون معاملات استانها خبر داد و گفت: کمیسیون معاملات استانها برای نخستین بار در دانشگاه آزاد تشکیل شد. ترکیب این کمیسیون در جلسه هیات امنا به تصویب رسید.

وی با اشاره به ترکیب این کمیسیون اظهار داشت: کمیسیون معاملات در تمام استانهای کشور فعال می شود و نماینده رئیس دانشگاه آزاد در استان، رئیس بزرگترین واحد استان، معاون عمرانی، یک کارشناس عمومی و نماینده خزانه دار مرکزی در استان از جمله اعضای تشکیل دهنده این کمیسیون هستند.

پرداخت غرامت و خسارت جسمی به استادان دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد یک خبر جدید هم برای استادان این دانشگاه داشت و گفت: استادان دانشگاه آزاد توسط بیمه اجتماعی غرامت نقص عضو، بیماری، زایمان و درمان دریافت می کند.

وی خاطرنشان کرد: سقف دریافت این خدمات بر اساس قانون بیمه تامین اجتماعی است

/مهر.

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …