چاپ مطلب چاپ مطلب

امام جمعه موقت رشت: دولت در انتصاب‌ها از افراط و تفریط پرهیز کند

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه پاسخگویی به نیازهای مردم، افراد متعهد و متخصص را می‌طلبد، گفت: تمامی دولت‌ها پاسخگوی مردم بودند و این دولت نیز باید به مطالبات مردم پاسخ گفته و از افراط و تفریط پرهیز کند.

به گزارش همای گیلان به نقل ازتسنیم از رشت، حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با محکومیت حملات تروریستی در سوریه، اظهار کرد: تروریست‌ها وارد سوریه شدند ولی جواب نگرفتند.

وی با بیان اینکه تروریست‌ها در عراق هم موفق نمی‌شوند، افزود: احتمال دارد تروریست‌ها به سمت اردن و عربستان بروند و کارهای تروریستی خود را ادامه دهند.

امام جمعه موقت رشت، با بیان اینکه دولتی بر اساس اراده مردم روی کار آمده است، گفت: مردم به این دولت رأی دادند و از این دولت انتظاراتی دارند و دولت باید به انتظارات مردم پاسخ مناسب بدهد.

شفیعی‌زاده با تأکید بر اینکه پاسخگویی به نیازهای مردم، افراد متعهد و متخصص را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: تمامی دولت‌ها پاسخگوی مردم بودند و این دولت نیز باید به مطالبات مردم پاسخ گفته و از افراط و تفریط پرهیز کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای نیروهای خودی چارچوبی تعیین کردند که هرکس در این چارچوب باشد خودی است، تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب است.

امام جمعه موقت رشت، شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران باید اولویت انتصاب‌ها در دولت باشد، خاطرنشان کرد: افرادی که با دولت هم‌خط نیستند نباید به راحتی کنار گذاشته شوند.

شفیعی‌زاده با تذکید بر اینکه نباید هم‌خطی با دولت برای انتصابات لحاظ شود، خاطرنشان کرد: مسئولان خوبی در گذشته تلاش کردند و کارنامه خوبی دارند که می‌توان بازهم از آنان استفاده کرد.

وی با تأکید بر عدم نگاه حزبی در انتصابات گفت: در انتصابات دولت تدبیر و امید باید به شکل اسلامی عمل کرد و نباید برخی افراد را از جریان خودی خارج کرده و آنان را ضد انقلاب بخوانیم.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه در هر دوره‌ای شاهد تغییرات گسترده در مدیریت‌ها هستیم، تصریح کرد: افرادی که برای مردم کار کرده‌اند نباید کنار گذاشته شوند.

شفیعی زاده با بیان اینکه باید از نظرات کارشناسی افراد مختلف استفاده کنیم، گفت: ضدانقلاب‌سازی نباید کرد و نباید افراد را به راحتی کنار گذاشت.

وی با اشاره به ویژگی‌های امام رضا(ع) افزود: ایران مدیون امام رضا(ع) بوده و گیلان دارای بیشترین بقعه متبرکه است و گیلانیان از گذشته ولایت‌مدار بودند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه ولایت‌مداری از شروط ایمان است، تصریح کرد: بیداری اسلامی در جهان اسلامی اثرات صدور انقلاب اسلامی است.

About

Check Also

شمسایی: برای رقابت‌های جام جهانی فوتسال آماده‌ام

شمسایی: برای رقابت‌های جام جهانی فوتسال آماده‌ام   سرمربی تیم‌ ملی فوتسال ایران: 🔹ونزوئلا در …