چاپ مطلب چاپ مطلب

برگزاری همایش«نقش خانواده در ارتقای علمی و دینی فرزندان» در سما لاهیجان

همای گیلان:همایش «نقش خانواده در ارتقای علمی و دینی فرزندان » در سالن اجتماعات دانشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان برگزار شد.

1

در این همایش که به همت دفتر فرهنگ اسلامی سما لاهیجان و با شرکت اولیای دانش آموزان و مدیران و کارکنان مدارس دخترانه و پسرانه سما لاهیجان تشکیل گردید، جواد نجار تمیزکار در سخنانی نقش خانواده را در تربیت دینی، تحصیلی و اجتماعی فرزندان بسیار مهم و اثر گذار ارزیابی کرد و همه نگاه ها را برای تربیت فرزندان و تشویق آنان در وهله اول بر عهده اولیا دانست و در مراحل بعدی متوجه اولیای مدارس، جامعه، همسالان و … عنوان نمود. تمیزکار در ادامه سخناش با اشاره به اینکه اگر اولیا به باور نرسند که دست شان در دست اولیای مدرسه باشد نمی توانیم فرزندانی شایسته در عرصه های علمی، عقیدتی تحویل جامعه دهیم و حتی مسوولین موفقی تربیت کنیم. معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان در ادامه سخنانش با اشاره به هدایت هایی که قرآن کریم در زمینه تعلیم و تربیت همراه با تزکیه ارائه داده است همگان را به تاسی از کتاب آسمانی فرا خواند و اضافه نمود با وجود این کتاب و عمل به آن از همه شیوه های تربیتی امروز بی نیاز خواهیم بود زیرا قرآن جامع ترین کتاب در زمینه انسان سازی است و یقینا با عمل به آموزه های آن به رستگاری خواهیم رسید.رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان توجه اولیای مدرسه و خانه به مسائل دینی را بسیار مهم دانست و بیان کرد موفقیت فرزندان مان امروزه در گرو عمل اولیای آنها به مسائل دینی و اعتقادی است. تمیزکار مهم ترین چالش و آسیب تربیتی و دینی ای که امروز اولیا و دانش آموزان را تهدید می کند وجود ماهواره ها و شبکه های اجتماعی عنوان نمود و باز بر نقش اولیا در حل این مساله تاکید کرد و اضافه نمود که اولیای محترم باید در این زمینه ایثار کرده و از بعضی از خواسته های شخصی شان بگذرند و برخی تمایلات شان را زیر پا بگذارند تا الگوی موفقی برای فرزندان شان باشند. رئیس حوزه علمیه لاهیجان دیگر سخنران این همایش بود که در سخنانی به بیان نقش تربیت فرزندان و تاتیر بسیار زیاد اولیا در این زمینه اشاره نمود و بیشتر مسائل تربیتی را ناشی از دو عنصر ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه دانست و با توجه به این که اساس الگوگیری تربیتی بچه ها از ضمیر ناخود آگاه آنان سرچشمه گرفته و ریشه در خانواده ها دارد، نقش خانواده ها را در تربیت فرزندان بسیار بیشتر از مدارس و اولیای مدرسه دانست و مهم ترین مسائل تربیتی را سه مساله «وقت گذاشتن خانواده ها برای فرزندان و ارزش قائل شدن برای آنان»، «مدیریت نمودن بچه ها در همه عرصه ها از قبیل آموزشی، فرهنگی و …» و «موافقت مشروط با بسیاری از خواسته های جوانان» بیان نمود که همین موافقت مشروط در زمینه شبکه های اجتماعی و تلفن همراه و… باعث کنترل بچه و افتادن وی به دام بسیاری از معضلات و ناهنجاری ها می شود. نوروزی در ادامه سخنانش در مورد شبکه های ماهواره ای و نقش آن در تخریب فرهنگ و بیان راهکار برای مبارزه با این کار مطالبی را بیان نمود. لازم به ذکر است در پایان این همایش طبق نظرسنجی به عمل آمده، اولیای دانش آموزان مطالب مطرح شده در این همایش را بسیار مثبت ارزیابی نمودند.

5 4 2

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …