چاپ مطلب چاپ مطلب

به دنبال بارش برف، مدارس مناطق کوهستانی گیلان تعطیل شد

هخمای گیلان:مهدی حاجتی افزود: مدارس مقاطع ابتدایی مناطق کوهستانی دیلمان سیاهکل، عمارلو و رحمت‌آباد رودبار و املش تعطیل شده است .

o_b261ac23

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان حضور تمام مدیران و عوامل اجرایی در مدارس مذکور را الزامی و اجباری دانست و خاطرنشان کرد : بقیه مدارس گیلان باز است .

فرمانده پلیس راه گیلان با تاکید بر ضرورت استفاده از زنجیرچرخ و تجهیزات ایمنی در محورهای برفی این استان تصریح کرد: دیگر محورهای مواصلاتی گیلان به دلیل بارندگی لغزنده است .

وی رعایت سرعت مطمئنه و سبقت مجاز و فاصله طولی با خودروی جلویی را مورد تاکید رانندگان قرار داد و یادآور شد: رانندگان با رعایت قوانین رانندگی ایمنی سفر خود را فراهم کنند .

رستگار از هموطنان خواست در صورت غیرضروری از سفر به مناطق کوهستانی و جاده‌های برفگیر استان خودداری کرده و سفر خود را به روز دیگر موکول کنند .

فرمانده پلیس راه گیلان محور رشت‌ـ‌قزوین در منطقه کوهین را با ترافیک سنگین عنوان و اظهار کرد: به دلیل بارش شدید برف و کولاک در محور کوهین ترافیک سنگین است و از رانندگان می‌خواهیم از سفر غیرضروری در این محور خودداری کنند .

وی افزود: محور آستارا به اردبیل، پونل و اسالم به خلخال، جیرنده، اشکورات رودسر، دیلمان به سیاهکل با بارش شدید برف همراه است و تردد بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست .

فرمانده پلیس راه گیلان دیگر محورهای این استان را به دلیل شدت بارندگی لغزنده عنوان کرد و یادآور شد: رانندگان سرعت و سبقت مطمئنه را در این محورها رعایت کنند .

بارش برف زمستانی از صبح امروز چهره این شهر جلگه‌ای را سفیدپوش کرد و دمای هوای کاهش محسوسی یافته است .

به دلیل بارش برف در برخی مناطق مدارس ابتدایی امروز تعطیل شده است و در منطقه کوهستانی خصیل‌دشت و شلیشه ۵۰ سانتی‌متر و در مناطق کجید، سیاه‌خلک، ملکوت و… املش بالغ بر ۳۰ سانتی‌متر برف بر زمین نشسته است/گیلان ۲۴

About سردبیر ارشد

Check Also

با تلاش آتش نشانان ؛ آتش سوزی سقف سه خانه ویلایی در خیابان جوان رشت مهار شد

با تلاش آتش نشانان ؛ آتش سوزی سقف سه خانه ویلایی در خیابان جوان رشت …