چاپ مطلب چاپ مطلب

تقاضای رشو در شرق گیلان توسط دونفر از کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک

 

همای گیلان: در راستای انجام وظایف ذاتی و قانونی این بازرسی به عنوان اصلی‌ترین نهاد نظارتی و براساس گزارش‌های ارسالی توسط یکی از متقاضیان دریافت سند مالکیت در یکی از اداره‌های ثبت اسناد و املاک شرق گیلان مبنی بر تقاضای رشوه از سوی دو نفر از کارکنان دستگاه مذکور، موضوع با دستور بازرس کل استان به صورت ویژه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.reshve_983

 

بازرسی کل گیلان پس از اخذ گزارش و بررسی‌های اولیه از سوی بازرسان و هماهنگی‌های لازم با حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان و جمع‌آوری دلایل و مستندات لازم در محل مبادله رشوه ، ضابطان قضایی موفق به شناسایی و دستگیری گیرندگان رشوه شدند.

 

افراد رشوه گیرنده شامل نقشه‌بردار و نماینده ثبت شهرستان مبلغ درخواستی خود را در هنگام دریافت آن در محل مبادله افزایش داده و صراحتاً ابراز داشتند که بدون پرداخت این مبلغ هیچ اقدامی برای اخذ سند مالکیت که حق قانونی و مسلم متقاضی بود صورت نمی‌دهد.

 

حدود ۳۰ فقره پرونده و اسناد دیگر نیز از داخل خودروی این کارمندان کشف و ضبط شده که ظن تقاضای دریافت رشوه در زمینه این پرونده‌ها نیز وجود داشته و موضوع از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.

 

این اقدام بازرسی موجب امیدواری و جلب اعتماد در متقاضی مذکور و دیگر شهروندان عزیز گیلانی شده و مطمئناً چنین اقدام‌های سازنده و شایسته‌ای می‌تواند از بروز تخلفات و یا سوءجریان‌های احتمالی آینده از سوی همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی شود.

 

بازرسی با جدیت و قاطعیت مأموریت‌ها و وظایف خود را به نحو مطلوب تعقیب خواهد کرد و برای تحقق این مهم نیز به کمک و یاری تمام مردم استان برای انعکاس اخبار و یا سوء‌جریان‌های احتمالی در بدنه دستگاه‌های اجرایی نیازمند است./روابط عمومی اداره کل بازرسی گیلان

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …