چاپ مطلب چاپ مطلب

جزییات کشف پیکر شهید دانایی از زبان معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان از دستگیری و اعتراف شاهد شهادت دانایی فر تا کشف پیکر شهید در کیسه خواب

همای گیلان:معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان آخرین جزییات از کشف پیکر شهید دانایی فر و زمان تشییع این شهید بزرگوار را تشریح کرد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان آخرین جزییات از کشف پیکر شهید دانایی فر و زمان تشییع این شهید بزرگوار را تشریح کرد.
n00066805-bعصر هامون نوشت:علی اصغر میرشکاری به تشریح آخرین جزییات کشف و شناسایی پیکر شهید دانایی فر اشاره کرد و گفت: شهید دانایی فر در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ به همراه ۴ تن از سربازان مرزبانی در منطقه نگور در حوزه شهرستان چابهار توسط گروهک های تروریستی ربوده شد و به داخل خاک پاکستان منتقل گردید.
وی ادامه داد: در طول این مدت پیگیری های دیپلماسی فراوانی با طرف پاکستانی انجام شد که در طول مذاکرات اثبات شد تروریست ها از طریق پاکستان وارد خاک ایران شدند و ۵مرزبان ایرانی را به خاک پاکستان منتقل کردند.
معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تلاش های مسئولان و همکاری دولت پاکستان و مشارکت معتمدین و مردم موفق شدیم ۴سرباز را به آغوش خانواده هایشان بازگردانیم.
وی با بیان اینکه تروریست ها شهید دانایی فر را از زمانی که به پاکستان منتقل کردند از بقیه مرزبانان جدا نمودند، گفت: آنها بعد از جدا کردن دانایی فر او را به شهادت می رسانند و پیکر مطهر این شهید را در داخل یک کیسه خواب در منطقه ای در خاک پاکستان دفن می کنند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: از همان ابتدای ادعای تروریست ها در شهادت دانایی فر اقدامات فراوانی در زمینه دیپلماسی، فعالیت های مرزبانی و تلاش های سربازان گمنان امام زمان(عج) و در نهایت رصد های نرم افزاری تایید داشت دانایی فر به شهادت رسیده اما دشمنان انقلاب اسلامی به بهانه های مختلف مانند پیوستن و یا همکاری دانایی فر با تروریست ها سعی داشتند مسیر تحقیقات را منحرف کنند و حتی یک با مطرح کردند که وی به آمریکا پناهنده شده است.
وی افزود: نهایتا در دستگیری عوامل گروهک های تروریستی محل دقیق شهید دانایی فر شناسایی شد و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) پیکر این شهید بزرگوار به داخل کشور منتقل شد در انتقال جنازه به داخل کشور و بازدید و بررسی پیکر شهید توسط اقوام و خانواده شهید دانایی فر و موارد فنی و اظهارت و اعترافات فردی که شاهد شهادت جمشید دانایی فر بود تایید شد و پیکر شهید مورد اطمینان قرار گرفت.
میرشکاری در پایان افزود: پیکر شهید جمشید دانایی فر ۴ فروردین ماه ۹۴ و همزمان با شهادت حضرت فاطمه(س) در زادگاهش شهرستان هامون تشییع و به خاک سپرده می شود.
گفتنی است، گروهک تروریستی جیش الظلم روز پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ چهار سرباز وظیفه و یک نیروی کادر هنگ مرزی نگور شهرستان چابهار به نام سرباز وظیفه محمد نظامی ، جمشید تیموری ، سجاد زهانی ، رامین حضرتی و استوار دوم جمشید دانایی فر را ربودند .
۴ نفر از پنج مرزبان ربوده شده جمهوری اسلامی ایران روز ۱۷ فروردین پارسال از چنگ این گروهک تروریستی رها شدند.

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …