چاپ مطلب چاپ مطلب

جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان الگویی خوب برای گیلان است

همای گیلان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از نظر نیروهای اجرایی، یک الگودهی خوبی برای کل استان خواهد بود، افزود: در عرصه فرهنگی اگر این همدلی و همگرایی وجود داشته باشد کارهای خوبی میتوان انجام داد.

7

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جلسه هماهنگی برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با حضور معاون سیاسی و امنیتی و مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از اعضای ستاد برگزاری این جشنواره، بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۷ مرداد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این جلسه با ابراز خرسندی از همدلی موجود در بین مسئولان شهری لاهیجان در برگزاری جشنواره مذکور، ابراز کرد: این نوع همدلی در بخش فرهنگی استان و نیروهای ستادی نیز وجود دارد که امیدوارم منشأ خیرات باشد.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از نظر نیروهای اجرایی، یک الگودهی خوبی برای کل استان خواهد بود، افزود: در عرصه فرهنگی اگر این همدلی و همگرایی وجود داشته باشد کارهای خوبی میتوان انجام داد.

فاضلی ادامه داد: با همین اقدامات کوچک که به هم پیوند می خورند میتوان کارهای بزرگی انجام داد.

ایجاد نشاط در جامعه فقط از راه برگزاری کنسرت موسیقی نیست

رضا کحالی، شهردار و دبیر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با اشاره به اینکه هدف دولت تدبیر و امید ایجاد نشاط در جامعه است، گفت: باید دید که این نشاط به چه شکلی باید ایجاد شود و ما در استان خود فعال بودیم و یا فقط حرفش را زده ایم.

وی با بیان اینکه ایجاد نشاط در جامعه فقط از راه برگزاری کنسرت موسیقی و یا خدای ناکرده ترویج آهنگ مبتذل نیست، اظهار کرد: اگر در همین جشنواره در بحث نورپردازی شهری تلاش بیشتری کنیم، خود باعث ایجاد نشاط و شعف در مردم می شود.

دبیر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در ادامه با بیان اینکه این جشنواره فقط متعلق به لاهیجان نیست، افزود: ما در شهرداری و شورای اسلامی شهر، قبول کردیم که با تخصیص بودجه، نیروی انسانی و … این جشنواره را برگزار کنیم ولی در واقع این جشنواره متعلق به تمام استان است.

کحالی ادامه داد: برگزاری جشنواره های مانند جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان می تواند باعث جذب توریست و سرمایه گذاری در استان گیلان شود.

وی، نمایش و معرفی پتانسیل های فرهنگی، توریستی و موقعیت جغرافیایی شهر لاهیجان و استان گیلان را از اهداف اولیه جشنواره مذکور عنوان کرد.

شهردار لاهیجان گفت: برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در این شهر به عنوان یک پروژه در طی سال دیده می شود و فقط متعلق به چند روز جشنواره نیست.

سواحل لاهیجان به شهرداری این شهر واگذار خواهد شد

محمد احمدی پور، معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان نیز در این جلسه ضمن ابراز رضایت از عملکرد و خدمات شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان، گفت: ما معتقدیم که لاهیجان به نمایندگی از استان این کار بزرگ را انجام می دهد و به تجربه دوستان در این عرصه اعتماد داریم.

وی افزود: مجموعه برگزار کننده جشنواره به یک بلوغ منطقی رسیده که می تواند الگوی خوبی برای کل استان باشد.

احمدی پور با بیان اینکه یکی از دلایل وجود هر نوع کجروی اجتماعی و امثال آن در جامعه، عدم وجود شادی در مردم است، اذعان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی موجب ایجاد و تقویت روحیه نشاط و شادی در مردم می شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مدیریت سواحل شهرستان لاهیجان با توجه به سوابق مطلوب مدیریتی در شهر لاهیجان به شهرداری این شهر واگذار خواهد شد و امید می رود با این کار سواحل لاهیجان از بهترین سواحل کشور شود.

حضور پر رنگ مسئولان ارشد استان در جشنواره شهروند

وی همچنین از نداشتن نماینده ای از گیلان در سفارتخانه ها و یا رایزنی های ایران در پنج کشور حاشیه خلیج فارس ابراز گله مندی کرد و عزم جدی نخبگان و مدیران در این بخش را خواستار شد.

این مسئول با بیان اینکه با پیوند زدن جشنواره تئاتر خیابانی شهروند به طرح سالمسازی دریا می شود کمکهای بیشتری به این جشنواره کرد؛ برای حمایت بیش از پیش استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از این جشنواره قول مساعدت داد.

احمدی پور اضافه کرد: همچنین از مدیران ارشد استان دعوت می شود تا با حضور پر رنگ خود در ایام برگزاری جشنواره، از دست اندر کاران و هنرمندان جشنواره حمایت نمایند.

About

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …