چاپ مطلب چاپ مطلب

جعفرزاده در همایش تجلیل از فرهنگیان شاهد و ایثارگر گیلان قانون بازنشستگی پیش از موعد ایثارگران روی زمین مانده است

همای گیلان:غلامعلی جعفرزاده عصر امروز در مراسم گرامیداشت معلم و پاسداشت مقام والای علامه شهید مرتضی مطهری و همایش تجلیل از فرهنگیان بسیجی، شاهد و ایثارگر گیلان با اشاره به سخنرانی حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در این همایش اظهار کرد: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد الگوی اخلاق اسلامی در مجلس است.

وی وجود مقام معظم رهبری را از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری با وجود برنامه پنجم توسعه و سند چشم‌انداز بنا به مقتضیات زمان هر سال را نامگذاری می‌کند.

جعفرزاده به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند که از فرهنگ جامعه نگران هستم و جای دیگری فرمودند اقتصاد بدون فرهنگ مطلوب نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه رهنمودهای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد فرهنگ در تمام امور حائز اهمیت است، تصریح کرد: سالانه ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی در کشور منتشر شده و در اختیار دانش‌آموزان گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان موظف هستند کتاب‌های درسی را خوانده و امتحان دهند و این موضوع فرصت بزرگ تاریخی و اجتماعی در اختیار آموزش و پرورش گذاشته است.

جعفرزاده به فرهنگیان بسیجی اشاره کرد و یادآور شد: افرادی که برای نظام اسلامی و شهدا هزینه پرداخت کردند مسئولیت آنها سنگین‌تر است.

نماینده مردم رشت در مجلس، خواستار عملیاتی شدن فعالیت‌های آموزش و پرورش در موضوع فرهنگ در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» شد.

وی در ادامه به وضعیت درمان ایثارگران در گذشته اشاره کرد و افزود: به جامعه ایثارگران کشور جفا شده است.

جعفرزاده با بیان اینکه درمان ایثارگران سال گذشته به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شده است، خاطرنشان کرد: قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مدت ۱۱ سال در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام معطل ماند و در سال ۹۲ ابلاغ شد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه پایه ۲۵ درصدی ایثارگران هنوز اعمال نشده است، تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد ایثارگران روی زمین مانده و نیاز است اجرایی شود./فارس

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …