چاپ مطلب چاپ مطلب

حاشیه سازی جریا انحرافی در راهپیمایی ۲۲بهمن

همای گیلان:هنگام پیوستن آیت الله هاشمی رفسنجانی به جمع راهپیمایان، شعارهای انحرافی سر دادند که با واکنش فوری حاضران مجبور به ترک محل شدند.

n00069358-b

 

در نخستین ساعات آغاز حرکت مردم برای پیوستن به صفوف تظاهر کنندگان مقابل دانشگاه صنعتی شریف در خیابان آزادی، اعلامیه ای علیه مذاکرات هسته ای پخش شد که در پایان آن آدرس اینترنتی تشکل یک دانشگاه مشخص درج شده بود.

،این بروشور و پخش گسترده آن در بزرگترین مراسم وحدت ملی در حالی پخش شد که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در آخرین بیانات خود، از روند مذاکرات و عملکرد تیم مذاکره کننده حمایت کردند.

از سوی دیگر، این اقدام تفرقه افکنانه در حالی صورت گرفته که دستگاه دیپلماسی در ۱۸ ماه گذشته با تاکید بر حرکت در چارچوب راهبرد تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، بخش اعظم توان خود را برای حل و فصل پرونده هسته ای صرف کرده است.

همچنین گروهی دیگر هنگام آغاز سخنرانی رییس جمهور در میدان آزادی در صدد ادامه شعارهای انحرافی خود به بهانه مذاکرات هسته ای بودند که با واکنش حاضران مجبور به سکوت و خروج از مقابل جایگاه شدند.

تظاهر کنندگان در مقابل این عده شعار می دادند «حامیان دولتیم – فداییان رهبریم»و «پیروی از خط امام – اطاعت از رهبری- حمایت از روحانی».

یکی از اعضای جریان انحرافی که سابقه بازداشت نیز دارد در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن از کسانی که شعارهایی علیه دولت و دیپلماسی هسته ای می دادند با صدای بلند و چند بار تکرار حمایت کرد.

مقام فرهنگی دولت دهم هنگامی که رییس جمهوری در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن حضور یافت از یک گروه چند نفره خواستار شعار دادن علیه دولت شد و در پایان نیز از آنان با شعار «درود بر شما و … » از آنان قدردانی کرد.

از سوی دیگر، گروه کوچکی (۱۲ نفره) که چنین دیده می شد با برنامه ریزی قبلی در تقاطع قریب – انقلاب حضور یافته بودند، هنگام پیوستن آیت الله هاشمی رفسنجانی به جمع راهپیمایان، شعارهای انحرافی سر دادند که با واکنش فوری حاضران مجبور به ترک محل شدند.

راهپیمایان شاهد اقدام این گروه با سردادن شعار«۲۲ بهمن روز افتخار ملی، وحدت اصل همیشگی» و «مرگ بر منافق» در اطراف آیت الله هاشمی حلقه محافظتی زدند و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بدون توجه به شعار این افراد، مسیر راهپیمایی را ادامه داد./ایرنا

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …