چاپ مطلب چاپ مطلب

حجت‌الاسلام بهجت: آیت‌الله بهجت در کودکی هنگام نماز مواردی می‌دید که دیگران نمی‌دیدند

فرزند آیت‌الله‌العظمی بهجت گفت: پدرم در دوران کودکی هنگام نماز مواردی را می‌دید و فکر می‌کرد تمام مردم آن را مشاهده می‌کنند؛ اما پس از سال‌ها متوجه شد که همه به این مرحله نمی‌رسند.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله بهجت در کودکی هنگام نماز مواردی می‌دید که دیگران نمی‌دیدند

 حجت‌الاسلام علی بهجت عصر امروز در مراسم یادواره شهدای خیابان شهید مطهری این شهر و مرحوم آیت‌الله صادق احسان‌بخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان در مسجد حجتیه رشت اظهار کرد: انسان در گام نخست با تسلیم در حصار دژ پولادین خداوند قرار می‌گیرد.

وی به ظهور خوارج در اسلام اشاره کرد و افزود: خوارج به جای خداوند حکم می‌کند و در جایگاه طاغوت به جای اسلام می‌نشیند.

فرزند آیت‌الله بهجت با بیان اینکه خوارج در صدر اسلام خلیفه چهارم را حکم به تکفیر کردند، گفت: اکنون در سوریه عزاداران حسینی (ع) را به شهادت می‌رسانند.

وی به راهپیمایی شیعیان در سوریه اشاره کرد و افزود: این اشتباه است که انسان قبل از اینکه خود را اصلاح کند به فکر اصلاح دیگران باشد.

بهجت با بیان اینکه انسان باید به خداوند ایمان داشته باشد، افزود: این باور قلبی را ایمان می‌گویند.

وی ایمان را دارای ۱۰ درجه دانست و تصریح کرد: انسان مومن به جایی می‌رسد که در راه خدا مال و جان خود را فدا می‌کند.

فرزند آیت‌الله بهجت گفت: انسان با علم و آگاهی هدف را برمی‌گزیند و تنها انسان است که سرنوشت خود را ترسیم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در مقابل اصحاب شیطان باید اصحاب الله باشد.، خاطرنشان کرد: اصحاب الله جان دادند و انواع زجرها را تحمل کردند اما از ایمان خود دست نکشیدند.

بهجت با اشاره به اینکه شهدا دارای مراتبی هستند، گفت: آیت‌الله احسان‌بخش دارای مرتبه متفاوت بود.

وی با بیان اینکه امروز در سوریه شیعیان را به عنوان بدعت‌گذار به شهادت می‌رسانند، افزود: برای این اقدام دلیلی ندارند.

فرزند آیت‌الله بهجت درباره جایگاه والای پدرش ادامه داد: پدرم در دوران کودکی هنگام نماز مواردی را می‌دید و فکر می‌کرد تمام مردم آن را مشاهده می‌کنند اما پس از سال‌ها متوجه شد که همه به این مرحله نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله بهجت از سهم امام برای خود استفاده نمی‌کرد، متذکر شد: بارها شده بود هیچ چیز در منزل نداشتیم در صورتی که ۱۰۰ هزار متر زمین در کنار جاده ماسوله پدرم را در رژیم گذشته مردم تصاحب کرده بودند اما اجازه نمی‌داد از آنها شکایت کنیم.

بهجت خاطرنشان کرد: پدرم معتقد بود شکایت ظالم را به ظالم بردن جهنم است و اجازه نمی‌دهم از مردم شکایت کنید.

وی با تصریح بر اینکه آیت‌الله بهجت هیچ چیز دنیایی برای خود نگه نداشت، متذکر شد: روزها می‌شد که با قرض کردن زندگی خود را می‌گذراند.

فرزند آیت‌الله بهجت درباره مرحوم آیت‌الله احسان‌بخش یادآور شد: مرحوم احسان‌بخش و بهشتی را قبل از اینکه ترور کنند در جامعه ترور شخصیتی کرده بودند اما آنها با خدا معامله کرده بودند

/فارس

About

Check Also

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد تومانی به شیوه پیش فروش خودرو در شهرستان آستارا خبر داد

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری ۲۰۰ …