چاپ مطلب چاپ مطلب

حسین مسافر آستانه: جشنواره شهروند لاهیجان یکی از تأثیرگذار ترین جشنوارهای کشور است/خورشید باختری : مردم لاهیجان نگاهی فرهنگی دارند/جواد عزتی: استقبال شهروندان لاهیجان از جشنواره شهروند ستودنی بود

همای گیلان:حسین مسافر آستانه یکی از داوران ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان گفت: حسین مسافر آستانه یکی از داوران ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان.

artist186
حسین مسافر آستانه یکی از داوران ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در گفتگویی اظهار داشت: استفاده از تجربه برگزاری دوره های گذشته این جشنواره، موجب شده است که جشنواره ششم، بسیار برنامه ریزی شده و خوب برگزار شود و این نشان از ذکاوت و کاردانی مدیران در رأس امور و حضور تیمی منسجم و حرفه ای در بدنه برگزاری این جشنواره می باشد.
وی افزود: به طور معمول هر جشنواره ای که دوره های آغازین خود را تجربه می کند، تا حرفه ای شدن مسیر طولانی ای را باید طی کند، اما جشنواره شهروند لاهیجان در ششمین دوره خود، در قامت یک جشنواره حرفه ای و ملی ظاهر شد که این برای فرهنگ و هنر این مرز و بوم جای افتخار دارد.
وی گفت: استقبال شهروندان لاهیجانی از جشنواره تئاتر شهروند بی نظیر بود و می توان گفت مردم لاهیجان پذیرش یک رخداد بزرگ ملی و فرهنگی را دارند که این امر می تواند روند رو به رشد جشنواره شهروند لاهیجان را تضمین نماید.
مسافر آستانه اذعان داشت: میزان استقبال مردم یک شهر از تئاتر، یکی از ملاک های مهم فرهیختگی مردم آن شهر به حساب می آید و از این رو می توان شهر لاهیجان را، شهری فرهیخته دانست.
وی تصریح کرد: هنر تئاتر با مسایل مهم زندگی با جدیت برخورد می کند و یک انسان می تواند بخشی از شخصیت و وجود خود را در صحنه نمایش ببیند، از این رو می توان گفت که تئاتر آینه ای راستین در مقابل جامعه است که می تواند برای اصلاح و ترویج فرهنگ، بسیار تأثیرگذار و کار آمد باشد.
حسین مسافر آستانه در ادامه تصریح کرد: اگر جشنواره های تئاتر هدفمند برگزار شوند، صرف نظر از تأثیر بسیار مثبتی که بر شهروندان دارد، می تواند آن شهر را به یک برند فرهنگی و هنری در ابعاد کشوری و بین المللی معرفی نماید.
وی در پایان سخنان خود گفت: جشنواره شهروند لاهیجان یکی از تأثیرگذار ترین جشنوارهای کشور است، در این بین هستند شهرها و جشنواره هایی که به لحاظ عددی و قدمت از شهروند لاهیجان پیشی دارند، اما جشنواره شهروند توانسته است تبدیل به الگویی مناسب برای جشنواره ها و شهرهایی گردد که به فرهنگ مردم شهر خود، اهمیت ویژه ای می دهند، البته نباید غافل شد که ثبات مسئولین برگزار کننده این جشنواره، نقش حیاتی در رشد و شکوفایی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان داشته است.

خورشید باختری : مردم لاهیجان نگاهی فرهنگی دارند
افشین خورشید باختری در گفتگویی اعلام داشت: مردم لاهیجان نگاهی فرهنگی دارند و با هنر آشنا هستند.

index
افشین خورشید باختری یکی از داوران ششمین جشنوتره تئاتر خیابانی شهروند گفت: جشنبواره تئاتر شهروند لاهیجان را مثبت می بینم چون این جشنواره با نظم و آرامش خاصی در حال برگزاری است.
خورشید باختری با بیان اینکه مسئولین شهر برای فرهنگ و هنر بسیار ارزش قائل اند و این قابل تحسین است افزود: خوشبختانه مسئولین با برنامه ریزی مناسبی که انجام داده اند، این جشنواره با نظم خاصی در حال برگزاری است .
وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در برقراری ارتباط با مخاطب موفق بوده است افزود: با توجه به اینکه عنوان جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان ، شهروند است شهروندان هم استقبال گسترده ای از این جشنواره کردند و این نشان دهنده این است که مردم لاهیجان نگاهی فرهنگی دارند و با هنر آشنا هستند.
خورشید باختری تصریح کرد: یکی از نکاتی که باید گروه های اجرا تئاتر خیابانی به آن توجه ویژه ای داشته باشند استفاده و به کار گیری مخاطب است به طوری که مخاطب در جریان تئاتر قرار گیرد.
خورشید باختری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدیران شهری لاهیجان حمایت خوبی از ششمین جشنواره تئاتر کردند می توان امیدوار بود که آینده بسیار خوبی در انتظار این جشنواره است.

جواد عزتی: استقبال شهروندان لاهیجان از جشنواره شهروند ستودنی بود
جواد عزتی یکی از داوران ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند: استقبال شهروندان لاهیجان از جشنواره شهروند ستودنی بود.

pic-javad-ezati-Amazing-ir-7
جواد عزتی یکی از داوران ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در گفتگویی اعلام داشت: استقبال گسترده شهروندان لاهیجان از جشنواره تئاتر خیابانی ستودنی بود و می توان گفت لاهیجان یکی از شهرهایی است که تماشاگران تئاتر فراوانی دارد و این موضوع به ارتقا کیفیت برگزاری جشنواره شهروند کمک شایانی نموده است.
عزتی در خصوص کیفیت نمایش های اجرا شده در جشنواره شهروند اظهار داشت: هنرمندان نسبت به کیفیت تئاتر خیابانی به شناخت خوبی رسیده اند، اما جرأت و جسارت در اجرا کمتر به چشم می آید.
وی افزود: تئاتر خیابانی صرفاً اجرای تئاتر در خیابان نیست و نمی توان تئاتری که در خیابان اجرا می شود را تئاتر خیابانی نامید؛ تئاتر خیابانی دارای ماهیت های متفاوتی نسبت به تئاتر صحنه ای می باشد.
جواد عزتی در پایان سخنان خود اذعان داشت: تئاتر خیابانی همواره، بخش جنبی جشنواره های دیگر بود و این که ما امروز شاهد برگزاری ششمین دوره جشنواره ای سراسری هستیم که تخصصاً به تئاتر خیابانی می پردازد، نوید بخش آینده ای روشن برای تئاتر، به ویژه تئاتر خیابانی است.

About سردبیر ارشد

Check Also

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان: بنای واجد ارزش مدیری لنگرود باید عین به عین بازسازی شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان: بنای واجد ارزش مدیری لنگرود باید عین به عین …