چاپ مطلب چاپ مطلب

دادستان شهرستان شفت: شفت پایین‌ترین میزان جرایم در گیلان را دارد

همای گیلان:دادستان شهرستان شفت گفت: این شهرستان جرم‌خیز نیست و پایین‌ترین میزان وقوع جرایم در گیلان را دارد.

خبرگزاری فارس: شفت پایین‌ترین میزان جرایم در گیلان را دارد

رشید عیسی‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اختلافات ملکی بیشترین سهم را در پرونده‌های دادگستری این شهرستان به خود اختصاص داده است.

وی افزود: مردم شهرستان شفت مایل هستند بیشتر مسایل خود را بین خود و از طریق صلح و سازش حل کرده و کمتر به دادگاه مراجعه کنند.

دادستان شفت با اشاره به اینکه ما به راحتی می‌توانیم در شوراهای حل اختلاف و مراکز صلح و سازش بسیاری از پرونده‌ها را برطرف کنیم، تصریح کرد: این امر موجب کاهش مراجعه به دادسرا و مسایل قضایی می‌شود.

وی افزود: پس از گذشت دو ماه از حضور بنده در دادگستری شفت متوجه شده‌ام صلح و سازش در اینجا بسیار بهتر از صدور حکم و محاکمه و کیفرخواست جواب می‌دهد.

عیسی‌پور یادآور شد: مردم شفت به راحتی به خواسته‌های مسئولان و بزرگان تمکین می‌کنند و بدون مشکل بسیاری از دعاوی برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده‌ها در دادگستری شهرستان شفت در زمینه تصرف اراضی است، گفت: اختلافات ملکی حجم بیشتری از پرونده‌های دادگستری شفت را شامل می‌شود و بیشتر این اختلافات نیز با صحبت بین دو طرف و کدخدامنشی قابل حل است.

دادستان شفت خاطرنشان کرد: شهرستان شفت جرم‌خیز نیست و یکی از پایین‌ترین رتبه‌ها در میزان وقوع جرایم گیلان را دارد./فارس

 

About

Check Also

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با محوریت مناطق آزاد گامی در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با …