چاپ مطلب چاپ مطلب

دبیر کارگروه آرد و نان استان در پی دستور استاندار گیلان اعلام نمود: نظارت بر کیفیت نان با جدیت در سرلوحه برنامه های سازمان صنعت ،معدن و تجارت گیلان قرار می گیرد

 همای گیلان:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه آرد و نان استان گیلان از نظارت مستمر بر عملکرد و فعالیت نانوایی های سطح استان خبر داد.

download (2)

علی منتظری تصریح کرد: با توجه به دستور استاندار محترم گیلان به این سازمان  به دنبال افزایش نرخ نان و اهمیت این کالا در سبد مصرفی خانوار، تلاش در ارتقاء کیفیت و عدم بروز تخلفاتی مانند کم فروشی و یا گرانفروشی در عرضه آن به شهروندان از مهم ترین اهداف ما در حوزه نظارت بر آن است و این مهم در سرلوحه برنامه های این سازمان قرار می گیرد.

دبیر کارگروه آرد و نان استان گیلان تصریح کرد: در این راستا نظارت کامل بر کیفیت و وزن نان صورت می گیرد .

وی افزود: در این مدت با نمونه برداری از نان های تولیدی که  از نانوایی های سطح استان صورت گرفته است و ارسال نمونه ها جهت انجام آزمایشهای کنترلی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و شرکت غله ، نتایج این آزمایشها در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار داده می شود.

منتظری خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف پرونده متخلفان به اداره کل تعزیرات حکومتی جهت سیر مراحل قانونی ارسال می گردد.

منتظری خاطر نشان کرد: در مدت یک هفته اخیر با انجام ۴۲۰ مورد بازرسی و دریافت شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان ۴۶ مورد منجر به تشکیل پرونده گردید که پس از بررسی های صورت گرفته در خصوص کم فروشی و تقلب، عرضه نان های سوخته  و بی کیفیت ، اضافه کردن کنجد به نان به صورت اجبار برای مشتری و عدم رعایت موازین بهداشتی ۳۲مورد منجر به تشخیص کم فروشی و تقلب، ۲ مورد اضافه کردن اجباری کنجد و ۹ مورد منجر به تشخیص گرانفروشی و ۳ مورد منجر به تشخیص عدم رعایت موازین بهداشتی شدند.

 دبیر کارگروه آرد و نان استان گیلان تصریح کرد: پرونده نانوایی های متخلف به ارزش ریالی بیش از ۳۰ میلیون ریال جهت سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی از سامانه ۱۲۴ و نیز انجام گشت های بازرسی ویژه توسط این سازمان و اداره کل تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف استان را از جمله مهم ترین راهکارها بر نظارت بر عملکرد نانوایی های سطح استان عنوان کرد

About سردبیر ارشد

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …