چاپ مطلب چاپ مطلب

درسی که پروفسور سمیعی به بی بی سی فارسی داد

 

 این را شما باید بدانید که من برای افرادی که ملیت خودشان را فراموش می کنند تأسف می خورم.

 

t3_227239images

 

به گزارش همای گیلان “پروفسور مجید سمیعی” مبدع زیرشاخه ای از جراحی مغز، به نام «جراحی قاعده مغز» است. ایشان در زمینه جراحی میکروسکوپی مغز، روش های تازه و بی نظیری پدید آورده است.

پروفسور سمیعی مدت ها ریاست مجمع جهانی جراحان مغز و اعصاب جهان را بر عهده داشته و یکی از مشهورترین جراحان مغز و اعصاب و بنیانگذار رشته جراحی قاعده جمجمه در جهان می باشد.

وی که در کشور آلمان سکونت دارد، در مصاحبه ای با بخش فارسی بی بی سی (BBCPersian) به بیان زندگی و فعالیت های علمی و پژوهشی خود پرداخت.

مصاحبه های بی بی سی فارسی به طور معمول با طرح برخی سؤالات شیطنت آمیز همراه می شود و این شبکه انتظار دارد از مهمانانش جواب های دلخواه و منطبق با سیاست های ضدایرانی خود را بشنود؛ اما نکته جالب در این میان، جواب محکم و قابل تامل پروفسور سمیعی به سوال “عنایت فانی” مجری بی بی سی فارسی، بود.

فایل ویدیویی

وقتی عنایت فانی که سابقه ضدایرانی اش از سوی سایر فعالان ضدانقلاب نیز بیان شده است، از دکتر سمیعی پرسید که “با توجه به زندگی و فعالیت های شما در آلمان، آیا خود را ایرانی می دانید یا آلمانی؟” با جوابی روبرو شد که چندان خوشایند عوامل بی بی سی فارسی نبود.

پروفسور سمیعی با اشاره به سخنان “گرهارد شرودر” (صدراعظم پیشین آلمان) در مراسم بزرگداشت این چهره افتخارآفرین ایرانی، به مجری بی بی سی فارسی گفت: «این را شما باید بدانید که من برای افرادی که ملیت خودشان را فراموش می کنند تأسف می خورم، چون آن ها ریشه خود را از بین می برند. من ایرانی هستم و همیشه ایرانی خواهم ماند، ولی یک احترام بزرگی برای کشور آلمان دارم…»

پروفسور سمیعی در حالی مجری برنامه و عوامل بی بی سی را خطاب قرار داد که دشمنی های این شبکه با کشورمان به حدی رسیده که ایران از سوی عوامل این شبکه”جعلی” خوانده می شود.

البته سابقه نشان می دهد که امیدی نیست تلنگر ارزشمند نخبه ای مثل پروفسور سمیعی، تأثیری بر عوامل ضدایرانی بی بی سی فارسی داشته باشد./جام نیوز

About

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …