چاپ مطلب چاپ مطلب

در سومین اجلاس اتحادیه اروپایی اسلامی علما آیت‌الله رمضانی رئیس اتحادیه اروپایی اسلامی علمای شیعه شد

همای گیلان:آیت‌الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با رأی اعضا در سومین اجلاس اتحادیه اروپایی اسلامی علما و تئولوگ‌های شیعه رئیس این اتحادیه شد.

s---116به نقل از دفتر آیت‌الله رمضانی، سومین اجلاس اتحادیه اروپایی اسلامی علما و تئولوگ‌های شیعه با موضوع «نقش عالمان اسلامی در تبیین اعتدال و عقلانیت دینی و توسعه همزیستی جهانی» برگزار شد.

آیت‌الله رضا رمضانی امام مرکز اسلامی هامبورگ و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در اجلاس مذکور با رأی قاطع اعضا به عنوان رئیس جدید اتحادیه اروپایی اسلامی علما و تئولوگ‌های شیعه انتخاب شد.

در این اجلاسیه که در سالن کنفرانس مرکز اسلامی هامبورگ برگزار شد بالغ بر ۱۱۰ نفر از اعضای برگزیده و عده‌ای از تئولوگ‌های زن برای نخستین بار از سراسر اروپا شرکت داشتند.

انتخابات اعضای جدید هیئت رئیسه اتحادیه نیز برگزار و تعداد ۱۱ نفر عضو منتخب شدند که سه نفر علی‌البدل هستند و در بین این افراد یک نفر از تئولوگ‌های زن برای نخستین بار انتخاب شده است.

منتخبان اتحادیه مذکور شامل آیت‌الله دکتر رضا رمضان، حجج اسلام، واعظی، خادمی، حکیم الهی، شمشاد رضوی، جازاری، ایرانمنش، والدمن، بایار، اسرافیل و خانم موسوی پاینده هستند.

ramzaniاعضای علی‌البدل اتحادیه مذکور نیز حجج اسلام خلیل‌زاده، سید مظفر نقوی و حجت‌الاسلام نقوی هستند.

همچنین در این همایش چهار کمیسیون علمی با عناوین تبلیغات و انتشارات و شیوه‌های نوین تبلیغ در جامعه شیعی، بررسی مسایل صنفی و امور مربوط به روحانیون و مبلغان، روش‌های بسط و اعتدال و عقلانیت و مقابله با افراطی‌گری، بررسی کم و کیف چاپ کتاب و انتشار مجلات و برنامه‌های فرهنگی برگزار شد و نتایج کمیسیون‌ها در نشست عمومی به اطلاع اعضا رسید.

آیت‌الله رمضانی در نطق پایانی خود به اتمام مرحله تثبیت اتحادیه، دوران جدید را دوره حرکت و فعالیت گسترده آن با ساختارسازی و برنامه‌ریزی دقیق قلمداد کرد.

وی پیشنهاد کرد تا اجلاس عمومی بعدی سال آینده برپا شود که این پیشنهاد با اکثریت آرا تصویب شد./ دفتر آیت‌الله رمضانی

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …