چاپ مطلب چاپ مطلب

در پی واکنش ایران صورت می گیرد، تجدیدنظر آمریکا در انتشار فهرست جدید تحریم

همای  گیلان: یک مقام آمریکایی اعلام کرد که در انتشار فهرست جدید تحریم افراد و شرکت‌های ایرانی به‌دلیل آزمایش موشکی عماد تجدیدنظر می‌شود.

139410101445075176821504

 به‌دنبال انتشار اخباری پیرامون احتمال اضافه‌شدن ۱۱ شرکت و فرد ایرانی و خارجی به لیست تحریم‌ها به‌بهانه آزمایش موشکی عماد، وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعلام این فهرست اجتناب کرده و یک مقام دولت آمریکا گفت که با توجه به تلاش‌های دیپلماتیک مرتبط با ملاحظات امنیت ملی آمریکا، بررسی فهرست افراد جدید توسط دولت آمریکا ادامه دارد.

به‌نظر می رسد با توجه به موضع‌گیری رسمی ایران علیه اقدام غیرقانونی آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید در آستانه اجرایی شدن برجام و تهدید به پاسخگویی به این مسأله و همچنین با رایزنی‌های فشرده سیاسی فعلا دولت آمریکا از اعلام اسامی افراد تحریمی صرف‌نظر کرده است.

روز گذشته یک فرد آگاه به موضوع ایران گفت وزارت خزانه داری آمریکا قرار است تحریم‌هایی را علیه چندین شرکت و شخص به‌دلیل ارتباط آنها با برنامه موشک بالستیک ایران، اعلام کند.

یک مقام آگاه روز چهارشنبه در این رابطه گفت که دولت اوباما در حال آماده سازی تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران است.

پیش از این روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال اعلام کرده بود که وضع تحریم‌هایی علیه حدود ۱۲ شرکت و اشخاص حقیقی در ایران، هنک‌ کنگ و امارات متحده عربی که  مظنون به ایفای نقش در توسعه موشک‌های بالستیک ایران هستند، گزارش شده است.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گفته‌ است که وزارت خزانه‌داری طبق توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در ماه جولای می‌تواند افراد و سازمان‌های مظنون به دست داشتن در توسعه صنعت موشکی ایران را در لیست سیاه قرار دهد.

بر اساس این گزارش، دولت اوباما که در حال اجرای توافقی برجسته با ایران است از سوی باب کورکر سناتور برجسته جمهوری‌خواه به‌دلیل پاسخ نرم به پرتاب احتمالی موشک بالستیک ایران مورد انتقاد قرار گرفته بود.

یک مقام آمریکایی گفت ایران روز شنبه موشکی را نزدیک چند ناو آمریکایی در تنگه هرمز پرتاب کرد که شدیداً تحریک آمیز است.// تسنیم

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …