چاپ مطلب چاپ مطلب

دولت حذف یارانه دهک‌های بالا را واگذار کرد توپ یارانه نقدی در زمین استانداران/ یارانه بعد از نان!

همای گیلان:سخنگوی دولت اعلام کرد که اختیار حذف متقاضیان دریافت یارانه نقدی به استان‌ها واگذار شده است.t3_270586n00395709-b.png

محمدباقر نوبخت  با اشاره به افزایش اختیارات استانداران گفت: در جلسه غیرعلنی گفته شد که استانداران موظف هستند افراد پردرآمد را شناسایی کنند. در آن جلسه توضیح داده شد که ما سازوکارهایی را داریم و برای شناسایی بیشتر می‌خواهیم اختیاراتی را به استانداران بدهیم و این یک پیشنهاد و راهکار است. دولت نیز علاقه‌مند نیست کسانی که مستحق نیستند یارانه دریافت کنند و در عوض ما می‌توانیم از آن مبلغ برای افزایش تولید و طرح تحول سلامت استفاده کنیم.

وی گفت: قیمت بنزین گران نشده و همان ۴۸ هزار میلیارد منابع سال جاری را در حد همان سقف اقدام خواهیم کرد و تصمیمی برای افزایش قیمت نداریم و این ارقام هم باید به تصویب مجلس برسد.

یارانه بعد از نان!

موضوع سپردن برخی از وظایف به استانداران برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد؛ در زمان افزایش ۳۰ درصدی نرخ نان نیز استانداران نقش ویژه‌ای داشتند و نرخ نان در هر استان با هماهنگی استانداران اعلام شد.

تعیین نرخ نان مسبوق به سابقه بوده اما سپردن اختیار حذف یارانه‌بگیران از لیست دریافت یارانه‌ نقدی اتفاقی کم‌سابقه محسوب می‌شود و به نوعی دولت توپ را به زمین استانداران می‌اندازد. البته مشخص نیست استانداران چه اقدام جدیدی می‌توانند در زمینه یارانه انجام دهند اما با توجه به اینکه مسؤولان رده بالای دولتی نتوانستند چندین ماه برنامه جدیدی برای آینده یارانه نقدی ارائه کنند نمی‌توان امید چندانی به استانداران داشت./خبرگزاری گیلان

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار شهردار رشت با مدیرعامل آب منطقه ای گیلان

به منظور برنامه ریزی برای اتمام بازگشایی طرح (ژ۵) انجام شد؛ دیدار شهردار رشت با …