چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان: تسریع در بازسازی و نوسازی شرکت چوکا مورد تاکید مردم و مسئولان استان می باشد

همای گیلان:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواستار تسریع در بازسازی و نوسازی شرکت چوکا شد.

images
علی منتظری با اعلام این مطلب افزود: تولید شرکت چوکا اخیرا با دستور شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به منظور بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تاسیسات حیاتی و فرسوده به مدت ۴ ماه متوقف و مقرر گردید بعد از اتمام این مدت فعالیت خود را مجددا آغاز نماید.
وی تصریح کرد: آغاز مجدد تولید این شرکت بزرگ مورد تاکید مردم و مسئولان ارشد استان بویژه استاندار محترم گیلان می باشد و به صورت جدی پیگیریها در این زمینه تداوم خواهد داشت.
منتظری افزود: عملیات نوسازی و یازسازی این شرکت به کندی پیش می رود و تا کنون وعده های کمک مالی شستا محقق نشده است و در این راستا با عنایت به اینکه حدود دو ماه از آغاز عملیات بازسازی آن سپری شده، می بایستی تمام تلاشها معطوف به اتمام پروژه در موعد مقرر ۴ ماهه و آغاز مجدد فعالیت تولیدی این شرکت گردد.
وی افزود: بازسازی اساسی و زیربنایی چوکا مستلزم سرمایه گذاری حدود ۲ هزار میلیارد ریالی توسط هلدینگ شستا می باشد و چنانچه عملیات اولیه ۴ ماهه با موفقیت انجام شود می توان در مورد بازسازی اساسی این شرکت تصمیم گیری نمود.
منتظری همچنین گفت: بدیهی است رسیدگی به امورات کارکنان شاغل در چوکا طی مدت بازسازی و نوسازی از وظائف این شرکت بوده که می بایستی به نحو احسن انجام شود.
شایان ذکر است شرکت چوکا به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنایع سلولزی در کشورو بزرگترین کارخانه غرب گیلان از لحاظ تعداد اشتغال می باشد که ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن کاغذ لاینر را دارد

About سردبیر ارشد

Check Also

همزمان با روز درختکاری در ۱۵ اسفند ماه جاری، تور رشتگردی همراه با درختکاری با شعار “رشت را زیباتر کنیم” برگزار می شود

  همزمان با روز درختکاری در ۱۵ اسفند ماه جاری، تور رشتگردی همراه با درختکاری …