چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس شورای شهر رشت: شورای رشت به شهردار تذکر داد

 رضا جمشیدی شامگاه یکشنبه در چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به فرا رسیدن روز ملی شوراها، اظهار کرد: مردم شوراها را محلی برای تبلور انتخاب خود در مجلس محلی قرار دادند.

 وی با بیان اینکه در نهم اردیبهشت سال ۵۸ امام خمینی (ره)، به شورای انقلاب اسلامی دستور تنظیم آئین‌نامه شورای اسلامی را دادند، افزود: در هفتم اسفند ماه سال ۷۷ اولین انتخابات شوراهای اسلامی شهر درکشور برگزارشد و در نهم اردیبهشت سال ۷۸ نخستین شوراهای اسلامی شهر با پیام مقام معظم رهبری آغاز به کار کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه در دوره چهارم شورای اسلامی برای نخستین بار تصمیم گرفته شد مبنای انتقادات و نظرات، آیین‌نامه و قانون شوراها مورد توجه باشد، تصریح کرد: انتظار می‌رود گفتمان قانون‌گرا باشد.

 وی خاطرنشان کرد: اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر رشت از ابتدای فعالیت عزم خود را جزم کردند تا به نیازهای مردم پاسخ دهند.

 جمشیدی ‌با اشاره به اینکه شهردار فعلی رشت دارای ۲۰ سال سابقه شهردار بودن در مناطق مختلف تهران است، گفت: معیار ما برای انتخاب شهردار شایسته‌سالاری بوده است.

 وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با همفکری مشکلات شهر را برطرف کنیم، افزود: شهردار رشت به اختیارات شورا و اصول قانونی شورای اسلامی شهر آگاهی کامل دارد.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: در جلسات گذشته تعداد زیادی از مطالبات ما را در شرایطی قرار داده تا از شهردار انتظار داشته باشیم که مطالبات مردم را در بودجه سال ۹۳ در راس فعالیت خود قرار دهد.

 وی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر رشت از لحاظ رعایت قانون‌مداری در جلسه روسای شوراهای شهرهای گیلان نمونه است،‌ گفت: طبق ماده ۷۳ قانون شوراها مصوب سال ۱۳۷۵ مواردی که در عملکرد مدیریت شهرداری وجود دارد با نظر قانون کاری انجام شود و آن اعمال تذکر است.

 همای گیلان:جمشیدی با اشاره به اینکه در این جلسه به موردی از تذکرات که در گذشته به مدیریت شهرداری و شهردار داده شد اشاره می‌شود، اظهار کرد: اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند تا هر حرفی به شهردار دارند در چهارچوب قانون باشد.download

 وی با بیان اینکه نتایج اتفاقات مطلوب برای توسعه شهر است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها بازوان توانمند شورا در امر شفاف‌سازی هستند و فرقی بین رسانه‌ها نمی‌گذاریم.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود:‌حدود ۷۰ پایگاه خبری در خطه شمال فعال هستند و اعتقاد داریم باید آزادی بیان و آزادی قلم وجود داشته باشد.

 وی با تاکید بر اینکه در اطلاع‌رسانی رسانه‌ها واقعیت‌ها را منعکس کنند، گفت: هدف اطلاع‌رسانی باید خدمت به شهروندان رشت باشد و ایجاد التهاب و نگرانی به نفع هیچکس نیست.

 جمشیدی با اشاره به اینکه مبنای اطلاع‌رسانی باید بر اساس صداقت باشد، بیان کرد: در این جلسه قرار است از شهردار در خصوص وضعیت نامطلوب سازمان اتوبوسرانی سوال شود.

 وی خاطرنشان کرد: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت در بحث تعداد اتوبوس سال گذشته در شوراهای کشور مطرح شد و تعداد اتوبوس پیش‌بینی نزدیک به ۹۰ دستگاه اتوبوس بود.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تصریح بر اینکه در طرح جامع حمل و نقل ترکیب قطار شهری،‌ اتوبوس و خودروهای تاکسی لحاظ شده است، افزود: کمتر از ۵۰ اتوبوس در ناوگان عمومی شهری داریم.

 وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های انجام شده نزدیک به ۴۰ دستگاه در پارکینگ قرار دارند که ۲۵ دستگاه می‌توانند استفاده شوند، اظهار کرد: پس از انجام بررسی‌ها مشخص شد که راننده پایه یک کم داریم.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …