چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس هیئت نجات غریق گیلان خبر داد نجات ۹۳ گردشگر از غرق شدن در سواحل گیلان

همای گیلان:سید امیر نوری‌سادات بعدازظهر امروز در ستاد ساماندهی دریا در گیلان، اظهار کرد: امدادرسانی به هم‌وطنان در تعطیلات ۱۴ تا ۱۶ خرداد تمام مشکلات در سنوات گذشته نسبت به ارائه خدمات با حداقل امکانات اقدام کردند.

139302211937105892737293

وی افزود: طبق گزارشات واصله ۹۳ نفر از مرگ نجات یافته و دو نفر در سواحل گیلان یکی در رضوانشهر و یک نفر درانزلی جان خود را از دست دادند.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان گفت: در مجتمع پامچال انزلی محمد فدائیان ۳۴ ساله اهل تبریز و پشت دریایی شفارود رضوانشهر فاطمه آقاجان‌پور ۲۰ ساله اهل تهران به دلیل عدم آشنایی به فون شنا جان خود را از دست دادند.

نوری‌سادات تصریح کرد: با توجه به شرایط بسیار بد جوی و فقدان امکانات اولیه منجیان نشان دادند که برای نجات هم‌وطنان تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

وی از مسئولان خواست هر چه سریع‌تر نسبت به تخصیص بودجه و تجهیزات و شفاف کردن مسائل مرتبط با نجات غریق در استان‌های شمالی اقدام کنند.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان خاطرنشان کرد: هنوز برای پروانه بهره‌برداری در استان اقدام نشده و بودجه و تجهیزات مورد نیاز در اختیار این هیئت قرار نگرفته است.

نوری‌سادات با بیان اینکه گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان حدود ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد، گفت: سال گذشته حدود ۲۲  طرح سالم‌سازی در این مناطق وجود داشته است.

آگاهی از قوانین سواحل ضروری است

یکی از اساتید رشته مهندسی سواحل در این نشست با تاکید بر ضرورت آگاهی از قوانین سواحل و ظرفیت‌های آن گفت: هنوز برخی از مدیران از قوانین ساحل و ظرفیت‌های آن آگاه نیستند.

حمیدرضا رضایی در زمینه بررسی موضوعات مختلف چالش‌ها و فرصت‌های استفاده از سواحل دریا افزود: در حوزه خدمات سواحل ابتدا باید وظایف‌مان را بشناسیم.

وی با بیان اینکه باید بدانیم که سواحل از چه ظرفیت‌هایی برخور دارند و بعد برای سرمایه‌گذاری اقدام شود،خاطرنشان کرد: آموزش حقوقی در حوزه ساحل لازم و ضروری است.

About

Check Also

نماینده ولی فقیه در گیلان طی دیدار با معاون وزیر صمت: برای رشد تولید؛ به بازارهای صادراتی توجه شود

نماینده ولی فقیه در گیلان طی دیدار با معاون وزیر صمت: برای رشد تولید؛ به …