چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس پلیس فتای استان گیلان خبر داد: دستگیری پزشک قلابی شبکه های اجتماعی در گیلان

همای گیلان:رئیس پلیس فتای استان گیلان از شناسایی و دستگیری دکتر قلابی شبکه های اجتماعی موبایلی که اقدام به کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی از کاربران این شبکه‌ها کرده بود خبر داد.

رئیس پلیس فتای استان گیلان از شناسایی و دستگیری دکتر قلابی شبکه های اجتماعی موبایلی که اقدام به کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی از کاربران این شبکه‌ها کرده بود خبر داد.

۱۴۲۵۸۲۶۴۰۳۸۶۵_isna (9)سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان دکتر متخصص ارتودنسی در شبکه های اجتماعی موبایلی از آنان کلاهبرداری کرده بود بررسی موضوع در دستورکار ماموران این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان با اشاره به انجام تحقیق از شاکیان پرونده گفت: با تحقیقات از شاکیان پرونده و پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند دکتر قلابی شبکه های اجتماعی موبایلی را که مردی ۳۲ ساله، اهل و ساکن مشهد بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را در رشت دستگیر کنند.

محمدخانی اظهار افزود: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم وی به صراحت به بزه انتسابی اعتراف کرده و گفت که با سوء استفاده از عنوان یک پزشک متخصص با مالباختگان در شبکه های اجتماعی موبایلی آشنا شده و با پشنهاد کار در مطب به آنها اعتمادشان را جلب کرده بعد با ابراز علاقه و پیشنهاد ازدواج از آنان حدود ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فتا ناجا، رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متهم پس از معرفی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت روانه زندان شد، گفت: پرونده متهم برای شناسایی سایر مالباختگان در پلیس فتا مفتوح و درحال رسیدگی است./ایسنا

About سردبیر ارشد

Check Also

 انباشت مشکلات و تعارضات‌در روستای لاشیدان‌حکومتی لاهیجان/ تصادف منجر به فوت عضو شورا به دلیل تاریکی معبر !!

 انباشت مشکلات و تعارضات‌در روستای لاشیدان‌حکومتی لاهیجان/ تصادف منجر به فوت عضو شورا به دلیل …