چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کل دادگستری گیلان آمار طلاق در گیلان در حال افزایش است

همای گیلان:احمد سیاوش‌پور در نشست شوراهای اسلامی استان گیلان اظهار کرد: امروزه خطرات زیادی جامعه را تهدید می‌کند و اعضای شوراهای اسلامی باید برای جلوگیری از انحرافات در جامعه برای این بخش‌ها نیز برنامه‌ریزی کنند.

index68

وی با اشاره به آمار طلاق در استان گفت: آمار طلاق در گیلان در حال افزایش است و این موضوع خسارت‌های بزرگی را به بدنه جامعه وارد می‌کند.

رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر ضرورت توجه اعضای شورا به مسایل فرهنگی، خاطرنشان کرد: اعضای شورا نباید به این موضوعات بی‌توجه باشند و احساس کنند که موضوعات فرهنگی در حوزه فعالیت آنها نیست.

وی افزود: اگر دستگاه‌های متولی امر فرهنگ در استان عملکرد موفقی داشتند امروزه شاهد بروز این میزان ناهنجاری در استان نبودیم.

سیاوش‌پور با بیان اینکه از ظرفیت‌های موجود در استان به خوبی استفاده نشده است، متذکر شد: اگر از ظرفیت‌های موجود در استان و مواهب طبیعی به خوبی استفاده می‌شد امروزه حتی یک نفر بیکار نیز در گیلان وجود نداشت.

وی با تصریح بر اینکه فرهنگ کار در گیلان بسیار پایین است، یادآور شد: موضوع کار باید در گیلان به نحو درستی فرهنگ‌سازی شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شوراهای اسلامی افرادی هستند که در تمام زمینه‌ها صاحب نظرند، گفت: این افراد می‌توانند با ارائه راهکارهای مناسب و دلسوزانه مشکلات پیش رو را برطرف کنند و در حرکت به طرف توسعه نقش موثری داشته باشند.

وی با ابراز نگرانی در زمینه افزایش پرونده به دادگستری گیلان، یادآور شد: در ۹ ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با ۱۴ درصد افزایش ورودی پرونده به دادگستری استان مواجه بوده‌ایم.

سیاوش‌پور یکی از دلایل مهم افزایش ورود پرونده به دادگستری را عدم آگاهی مردم از قوانین دانست و متذکر شد: یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش پرونده‌های قضایی در استان آگاهی نداشتن مردم نسبت به قوانین و مقررات بوده و دلایل بعدی نیز به خاطر حرص و طمع افراد است.

وی خطاب به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا خاطرنشان کرد: افتخار شما در زمان فعالیت در شوراها باید عملکرد تاثیرگذارتان باشد و از جناح بازی‌های سیاسی کاملاً بپرهیزید.فارس

 

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …