چاپ مطلب چاپ مطلب

روحش شاد راهش پررهرو جانبازهفتاد درصد حاج فرخ بلند کیش به خیل شهدا پیوست

همای گیلان: پیکر مطهر این جانباز سرافراز ایران اسلامی در میان حزن و اندوه خانواده، جمعمی از همرزمان خانواده معظم شاهد و ایثارگران و جانبازان امروز در مراسمی با شکوه تشییع و در قطعه ۲۲۱ گلزار شهدا بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

سردار فرخ بلند کیش در سال ۵۷ با ورد به سپاه به مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب پرداخت. اولین مسؤلیت او فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بندرانزلی در استان گیلان بود و در همین مسئولیت بودکه حوادث سال ۵۸ توسط گروهک‌های ضد انقلاب چپ و مارکسیست با حمایت منافقین و پشتیبانی سایر گروهک‌های ضد انقلاب در شهرستان انزلی بوجود آمد. سردار بلند کیش فرماندهی سپاه رشت و ناحیه شش گیلان و همچنین ریاست ستاد سپاه گیلان را نیز در بحبوحه فعالیت گروهک‌های ضد انقلاب در جنگل و دوران دفاع مقدس مردم ایران بعهده گرفت.

او مسؤلیت‌هایی را در برنامه و بودجه، سپاه منطقه ۳ گیلان و مازندران، جانشینی حفاظت اطلاعات ستادکل نیروهای مسلح، نیروی هوایی سپاه، ریاست ستاد سپاه حفاظت انصار، رئیس ستاد گردان‌های فجر پدافند و همچنین مسؤلیت در ستاد مشترک سپاه از جمله معاون فرهنگی سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سپاه را بعهده گرفت. آخرین مسؤلیتش نیز دبیری هیات رزمندگان گیلانی مقیم تهران بود. او هم در صحنه مبارزه علیه ضد انقلاب و هم در هشت سال دوران دفاع مقدس مجروح و به مقام رفیع جانبازی نائل شد. سردار فرخ بلند کیش بعد از تحمل سه ماه رنج بیماری در روز یکشنبه، ۵ مرداد ماه ۹۳ همزمان با ۲۹ ماه مبارک رمضان دار فانی را وداع گفت و به دیدار یاران شهیدش شتافت.

 همچنین به همین مناسبت مراسم ختمی فردا /جمعه/ ۱۰ مردادماه سال جاری ساعت ۱۸ تا ۱۹/۳۰ در میدان فاطمی مسجد نور منعقد می باشد./ایرنا

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …