چاپ مطلب چاپ مطلب

سالاری: انتصاب بخشداران قانونی است | لیست استخدام‌های فامیلی تهیه شد

همای گیلان:سالاری با اشاره به انتصاب بانوان و جوان در پستهای مدیریتی و جوانگرایی صورت گرفته گفت: تمام بخشدارانی که انتخاب شده اند قانونی بوده است.

نشست خبری مصطفی سالاری استاندار گیلان در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی عصر امروز با حضور خبرنگاران برگزار شد.

استاندار گیلان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که بیشتر ترجیح می‌دهم که در این نشست شنونده باشم، اظهار کرد: تعداد پروژه های افتتاحی دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته رشد ۵۰ درصدی داشته است و ۱۸۵۰ میلیارد تومان نیز هزینه شده است.

انتصاب بخشداران قانونی است

سالاری با اشاره به انتصاب بانوان و جوان در پستهای مدیریتی و جوانگرایی صورت گرفته گفت: تمام بخشدارانی که انتخاب شده اند قانونی بوده است. در قانون آمده است که بخشدار می‌تواند از میان افراد غیر مستخدم دولت انتخاب شود و مخالفان اگر این را می‌دانستند وقتشان را پشت اتاقهای وزارت کشور تلف نمی کردند.

استاندار گیلان متذکر شد: انتصاب بخشداران قانونی است و قابلیت ارتقای شغلی نیز دارند.

وی گفت: قطعا بنده کسی که مخالف دولت باشد هرگز به عنوان بخشدار و فرماندار انتخاب نمی‌کنم. کسی که شیوه و سیاست دولت را قبول نداشته باشد در یک پست سیاسی قرار نمی گیرد.

سالاری در بخش دیگری از اظهارات خود در پاسخ به سوالی درباره حقوق های معوقه کارگران گفت: در کارگروه رفع موانع تولید مشکلات واحدهای تولیدی در دست بررسی است و دغدغه همه ما پرداخت حقوق کارگران است و در آستانه عید سعی می کنیم که پرداخت ها را به روز انجام دهیم.

استاندار گیلان درباره آخرین وضعیت سایت نفتی سردارجنگل رودسر اظهار کرد: این سایت نفتی اگر به بهره برداری برسد بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال زایی نخواهد کرد. این پروژه نیمه کاره رها نشده است اما باید بدانیم که برخی پروژه ها تابع سیاست های ملی و دولت است.

وی در پاسخ به سوالی درباره عدم نظارت و کنترل دولت بر قیمت‌ها و گرانی افسارگسیخته اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت بر بازار نظارت و بازرسی دارد اما همه مباحث قیمت را نباید مربوط به عدم رسیدگی بازرسان در بازارها بدانیم، بلکه به شرایط روز بستگی دارد و وقتی یک کالا قیمتش به ارز مربوط است قطعا با نوسان ارز بالا و پایین میرود. اما نظارت و بازرسی بر قیمت‌ها وجود دارد ولی نباید فضا را ملتهب کنیم.

بوم گردی از فروش زمین به غیرگیلانیها جلوگیری می‌کند/ لیست استخدام‌های فامیلی تهیه شد

سالاری در پاسخ به سوالی درباره برنامه ویژه دولت برای جلوگیری از حضور گسترده مهاجران در گیلان و خرید زمینهای کشاورزی مردم اظهار کرد: این امکان وجود ندارد که بگوییم که کسی به گیلان نیاید و یا اینکه کسی زمین‌ها رو نفروشد اما می‌توانیم برای گیلانیان ایجاد انگیزه کنیم تا در گیلان بمانند و از زمینهای خود حفظ و حراست کنند.

وی افزود: ما می‎خواهیم استان با حفظ بافت طبیعی گیلان محل پذیرایی گردشگران باشد و همین امر سبب منبع درآمدی برای مردم این استان خواهد بود.

سالاری یادآور شد: ساخت و سازها اگر توسط بومیان باشد باعث می‌شود که مردم استان فرهنگ خود را به گردشگران انتقال دهد و حتی می توانند گردشگران کشاورزی راه اندازی کنند و طرح بوم گردی اگر درست انجام شود باعث خواهد شد که دیگر شاهد فروش زمین و خرید آن توسط غیر گیلانیها نباشیم.

وی در مورد شیوه نامه آب‌‎بندانها و تالابهای استان نیز اظهار کرد: با این کار سه برابر سد شفارود میتوان آب ذخیره کرد و حتی در برخی آب‌بندان‌ها میتوان آبزی پروری کرد که رشد اقتصادی استان را نیز به دنبال خواهد داشت.

استاندار گیلان درباره ردیف بودجه احیای رودخانه‌های رشت نیز گفت: این روخانه ها اصلا دارای ردیف ملی نبوده اند بلکه نمایندگان تلاش کردند که این کار انجام دهند و اصلا ردیفی نبوده که بگوییم الان حذف شود.

سالاری در پاسخ به سوالی درباره استخدام های فامیلی در دستگاه های مختلف و نقش اداره کل مالی و اداری استانداری گیلان در استخدام و جذب اقوام مسئولان در زیرمجموعه های وزارت کشور اظهار کرد: در این زمینه کارهایی انجام شده اما رسانه‌ای نمی‌کنیم اما بدانید که لیست در این زمینه داریم و در حال رصد هستیم و بگوییم که یک مدیر کل ستادی به تنهایی چنین کاری را انجام داده درست نیست./دیارمیرزا

 

About سردبیر ارشد

Check Also

واکاوی نمایش ضعیف ملی پوشان والیبال در لیگ ملتها

مجید صبوحی کارشناسی فرهنگی ورزشی و مربی والیبال طی یادداشتی نوشت: در آستانه المپیک ریو …