چاپ مطلب چاپ مطلب

ستاندار گیلان: گیلان جزو حادثه خیزترین مناطق کشور است

استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلان جزو حادثه خیزترین مناطق کشور است، گفت: وقوع حدود ۳۰ نوع حادثه و بلایای طبیعی در استان وجود دارد که این احتمال موجب هوشیاری و آمادگی همیشگی ما باید باشد.

همای گیلان: محمدعلی نجفی بعداز ظهر امروز در حاشیه بازدید از بخش خورگام این شهرستان در جمع مردم با گرامیداشت یاد خاطره جانباختگان زلزله سال ۶۹، با اشاره به مشکلات این شهرستان به ویژه در بخش گازرسانی، اظهار کرد: شرکت گاز مکلف شد گاز رسانی به جیرنده و بره سر را تا پایان سال ۹۳ به اتمام برساند.

وی، پیگیری مسائل و مشکلات مردم مناطق محروم شهرستان رودبار را از جمله اهداف سفر خود برشمرد و افزود : سالگرد زلزله سال ۶۹ فرصتی به وجود آورد تا با تسلیت به بازماندگان این حادثه، پیگیرمسائل و مشکلات مردم شدیم.

استاندار گیلان با اشاره به کوهستانی بودن بخش خورگام، گاز رسانی به این بخش را از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم عنوان کرد و گفت: شرکت گاز عملیات گازرسانی به این بخش و شهر جیرنده را تاپایان سال ۹۳ به اتمام برساند.

دکتر نجفی روکش و بهسازی آسفالت راه های روستایی و اصلی مناطق ییلاقی رودبار را نیز متذکر شد وگفت : در زمینه ی تأمین آب شرب روستایی نیز اگر چه شاخص های استان بالاتر از میانگین کشوری است اما کافی نیست و باید اهتمام جدی شود.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به درخواست های مردم بره سر مبنی بربهره مندی از ایستگاه هواشناسی و اینترنت پرسرعت را جای خوشحالی عنوان کرد و گفت: این درخواست ها نشان از فرهیختگی مردم بره سردارد که باید پاسخ مناسب به آن داد.

نجفی با بیان اینکه بارها تأکید کرده‌ام باید نسبت به ارتقا معیشت و رفاه مردم اقدام کنیم،تصریح کرد: دولت به تنهایی قادر به حل تمامی مشکلات نیست و همکاری و همیاری مردم نقش به سزایی در تسریع حل مشکلات ایفا می‌کند.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای مقابله با مگس آفت زیتون، گفت: یکی از تکالیف مدیران جهاد کشاورزی حل این مشکل است که برای آن اعتبار در نظر گرفته‌ایم.

استاندار گیلان، بر تکمیل آزاد راه و راه آهن تأکید کرد و افزود: حل مشکل آب شرب برخی مناطق شهری و روستایی از برنامه‌هایی است که از مدیران مربوطه خواسته‌ام نسبت به حل مشکل آن اقدام کنند.

نجفی با اشاره به اینکه گیلان جزو حادثه خیزترین مناطق کشور است، گفت: وقوع حدود ۳۰ نوع حادثه و بلایای طبیعی در استان وجود دارد که این احتمال موجب هوشیاری و آمادگی همیشگی ما باید باشد.

به گزارش تسنیم، استاندار گیلان بیش از حضور در جمع مردم بره سر و خورگام در مزار قربانیان زلزله سال ۶۹ در توتکابن ، سوسف چهار محل و بره سر حضور یافت.

آغاز عملیات اجرایی ساختمان آتش نشانی شهرداری بره‌سر نیز از برنامه‌های دیگر سفر استاندار گیلان به به شهرستان رودبار بود، وی در نشست با مدیران این شهرستان مسائل و مشکلات را بررسی کرد./تسنیم

 

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …