چاپ مطلب چاپ مطلب

سرخطی به مدت چهار سال دیگر رئیس مجمع اصناف شهرستان سیاهکل شد

اختصاصی همای گیلان:کامبیز سرخطی برای پنجمین بار و این بار برای یک دوره ی چهار ساله به عنوان رئیس مجمع امور صنفی شهرستان سیاهکل انتخاب شد. در این انتخابات که در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در محل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیاهکل با حضور ۱۲ رئیس اتحادیه برگزار شد ، کامبیز سرخطی با کسب ۱۲ رای یک بار دیگر به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد و میردانش میرباقری، بهزاد غیبی، علیرضا قصبه و عمران حیدری، به عنوان اعضای هیات مدیره معرفی شدند . کامبیز سرخطی در گزارشی به خبرنگار ما گفت : در شهرستان سیاهکل حدود ۲۰۰۰ واحد صنفی فعال می باشد که از این بین ۱۷۰۰ واحددارای پروانه است که دو بازرس این مجمع و ۴ بازرس صنعت، معدن و تجارت به امورات آنها می پردازند . وی با اعلام این مطلب که صدور پروانه ها، از نیمه دوم سال ۹۲ به صورت سایتی انجام می پذیرد افزود : در این سال ۱۴۰ واحد پروانه در این شهرستان صادر شده است .

SAM_0929

رئیس مجمع امور صنفی در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت در سال ۹۳ چگونه اعمال شده است اذعان کرد: خوشبختانه تاکنون افزایش قیمت در بسیاری از بخش ها افزایش قیمت نداشته ایم و قیمت ها به روال قبلی است البته بعد از افزایش حاملهای انرژی فقط افزایش در حمل و نقل اعمال خواهد شد .

سرخطی در خصوص تعداد بازرسی انجام شده  از سال ۹۱ تصریح کرد : در سال ۹۱ ،یازده هزار و دویست بازرسی انجام گرفت که ۵۵۰ فقره تخلف گران فروشی داشتیم . این در حالی است که در سال ۹۲ ، نه هزار و ۱۵۰ بازرسی انجام پذیرفت که فقط ۲۳۸ فقره تخلف داشت. همچنین در سال ۹۳ ، ۱۸۵۰ بازرسی انجام گرفته که فقط شاهد ۵۰ فقره تخلف بوده ایم که در این ارقام طی چند سال شاهد کاهش تخلف و در نتیجه میزان بازرسی هستیم که قانونمند شدن مردم و توجه به رعایت اصول شرعی و عرفی و همچنین اطلاع رسانی در رسانه ها و توصیه امامان جمعه در تریبونها مهمترین عوامل این کاهش می باشد .

وی در زمینه مشکلات مجمع امور صنفی شهرستان سیاهکل خاطر نشان کرد : عدم حمایت بانکها در اعطای تسهیلات برای واحدهای خدماتی، تولیدی و توزیعی، کاهش درآمد واحدهای صنفی نسبت به سالهای گذشته ، اجاره ای بودن واحدهای صنفی، عدم مطابقت درآمد با هزینه ها، سخت گیری شهرداری و اداره تعزیرات در دریافت هزینه ها و همچنین عدم حمایت از بخش سرمایه گذاری در شهر از جمله مهمترین مشکلات واحدهای صنفی می باشد .

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …