چاپ مطلب چاپ مطلب

سردار حزنی خبر داد ساخت ۹۲ هزار مسجد در کشور

فرمانده قرارگاه قرب کوثر سپاه از ساخت ۹۲ هزار مسجد برای کاهش عقب‌ماندگی‌های فرهنگی کشور به‌زودی خبر داد.

 

به گزارش  همای گیلان به نقل ازخبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، سردار سید ضیا‌‌ءالدین حزنی عصر امروز در مراسم افتتاح مسجد امام حسین (ع) «بریران تولم‌شهر» این شهرستان اظهار کرد: این پروژه بااعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود: در ساخت و آماده‌سازی مسجد امام حسین (ع) بریران تولم‌شهر اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا، خیران و قرارگاه کوثر مشارکت داشتند.

فرمانده قرارگاه کوثر سپاه با اشاره به فلسفه وجودی این قرارگاه تصریح کرد: قرارگاه قرب کوثر در زمان صلح و جنگ همواره آماده ارائه خدمات در حوزه سازندگی و عملیاتی و آبادانی کشور است.

*اجرای ۱۴ هزار پروژه عمرانی کشور توسط قرارگاه کوثر

وی با بیان اینکه قرارگاه کوثر تاکنون موفق به انجام به ۱۴ هزار پروژه عمرانی در کشور شده است، گفت: از این تعداد بالغ بر ۸ هزار و ۱۰۰ پروژه مربوط به احداث مسجد در نقاط مختلف کشور بوده است.

به گفته حزنی، بالغ بر ۱۰ تا ۶۰ میلیون تومان از طرف قرارگاه کوثر به پروژه‌های مسجدسازی مذکور کمک شده است.

*ساخت ۹۲ هزار مسجد در کشور

وی از ساخت ۹۲ هزار مسجد به‌زودی در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: این تعداد مساجد در راستای کاهش میزان عقب‌ماندگی‌های فرهنگی در کشور احداث می‌شود.

فرمانده قرارگاه کوثر تعداد مساجد فعلی کشور را حدود ۷۰ هزار مسجد اعلام کرد و گفت: از تعداد مساجد فعلی کشور ۶۰ هزار مسجد متعلق به شیعیان و ۱۰ هزار مسجد نیز برای استفاده اهل تسنن است.

وی یادآور شد: از ۶۰ هزار مسجد فعال شیعیان کشور تنها ۳ هزار مسجد به دلیل اقامه تمام نمازهای پنج‌گانه به جماعت در آنها مورد قبول رهبری هستند.

حزنی با تأکید بر اینکه مساجد در راستای ارتقای سطح معنوی و فرهنگی مردم بسیار موثر و مهم تلقی می‌شوند متذکر شد: بی‌توجهی به ساخت مساجد در کشور نشانه عقب‌ماندگی فرهنگی است.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی قرارگاه کوثر در گیلان خاطرنشان کرد: اکنون ۶۰۰ مسجد در گیلان در حال ساخت و آماده‌سازی است.

فرمانده قرارگاه کوثر یادآور شد: ساخت مسجد و توجه به حوزه فرهنگی باید در اولویت مسئولان کشور قرار گیرد.

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …