چاپ مطلب چاپ مطلب

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان خبر دادتاکنون میزان استقبال به نسبت سال گذشته بهتر بوده است

غلام رضا آقاجانی  اظهار کرد: پخش تخم نوغان از دوم اردیبهشت آغاز شده و تا پایان این ماه به مدت ۲۸روز ادامه دارد.

13920515181407989947823

وی با بیان اینکه در مدت یک هفته میزان استقبال به نسبت سال گذشته بهتر بوده افزود: میانگین خرید افراد دو یا سه جعبه بوده که این مقدار قابل ملاحضه است.

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اینکه هر جعبه حاوی ۲۲هزار تخم ابریشم است، افزود: قیمت هرجعبه تخم ابریشم طبق نرخ مصوب و اعلام شده به شرکت های ابریشم هفتاد و پنج هزار ریال است.

آقاجانی با بیان اینکه تا امروز تعداد ۶۵۰ نفر از مجموع دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل بذر گرفته اند، گفت: در هنگام خرید تخم نوغان پیشنهاد بیمه نیز ارائه شده که در صورت تمایل انجام می شود.

وی با تصریح اینکه تفریخ تخم های نوغان نیز یکی از فعالیت های امسال شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل است، گفت: با پیشنهادی که مطرح می شود در صورت تمایل خریداران کرم یکروزه به آنها تحویل داده می شود.

سرپرست شرکت ابریشم لاهیجان و سیاهکل تصریح کرد: از ۵۰ هزار خانوار نوغاندار کشور۳۰ هزار انوار گیلانی هستند که ۶۰ درصد پیله ابریشم کشور را تولید می کنند.

به گفته آقاجانی پیله ابریشم تولید نوغانداران ۱۳ استان نوغان خیز کشور در یک هزار و۳۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

وی با اشاره به ضرورت بیمه کشاورزی نوغان، اظهار کرد: نوغانداران می توانند با پرداخت ۴هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هرجعبه تخم نوغان محصول خود را تا آخر فصل پرورش برابر هرگونه حادثه بیمه کنند./تسنسم

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …