چاپ مطلب چاپ مطلب

سرپرست شهرداری رشت: فرسودگی لوله فاضلاب سنتی رشت عامل آبگرفتگی است

همای گیلان:سرپرست شهرداری رشت با بیان اینکه لوله سنتی فاضلاب رشت نیاز به بازنگری دارد، گفت: در برخی موارد آبگرفتگی معابر رشت به دلیل فرسودگی لوله فاضلاب رخ داده است.
خبرگزاری فارس: فرسودگی لوله فاضلاب سنتی رشت عامل آبگرفتگی است

کریم سرپرست ظهر امروز در جریان بازدید از وضعیت بارندگی و آبگرفتگی نقاط مختلف این شهر موضوع آبگرفتگی رشت را تنها ویژه این شهر ندانست و اظهار کرد: در سراسر کشور این وضعیت اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه حجم بالای بارندگی موجب آبگرفتگی در برخی از خیابان‌های شهر رشت شده است، افزود: لوله سنتی فاضلاب رشت نیاز به بازنگری دارد و در برخی موارد آبگرفتگی معابر به دلیل فرسودگی لوله فاضلاب رخ داده است.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اینکه در بیش از ۲۸ نقطه این شهر طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: در هیچ‌کدام از این نقاط مشکل آبگرفتگی به وجود نیامد.

وی با تصریح بر اینکه بالغ بر ۱۵ طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی رشت در دست اجرا است، یادآور شد: این طرح تا پایان امسال در نقاط علی‌آباد، معلم، استادسرا، ویشکایی مطهری و مزار شهدا به سمت خیابان لاهیجان اجرایی می‌شود.

سرپرست، با اشاره به اینکه بقیه نقاط در سال آینده با مشخص شدن پیمانکار از طریق فراخوان اجرایی می‌شود، متذکر شد: مجموعه شهرداری رشت برای رفاه حال شهروندان فراتر از شرح وظایف خود عمل کرده است.

وی اضافه کرد: تاکنون نسبت به لایروبی حدود ۳۰ کیلومتر از چاه‌های فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان اقدام شده و پیگیری لایروبی دیگر نقاط نیز در دستور کار مجموعه شهرداری رشت قرار دارد. این مسئول رعایت نکردن ضوابط ساخت‌وساز در برخی از زمین‌های نسقی رشت را از دیگر دلایل آبگرفتگی عنوان کرد و با قدردانی از رسانه‌ها برای بیان مشکلات شهری، خواستار همراهی و همکاری سازندگان برای اخذ مجوزهای لازم شد/فارس

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …