چاپ مطلب چاپ مطلب

سفیدپوش شدن ارتفاعات رودسر/آبگرفتگی ۱۳ روستای چابکسر

همای گیلان:به دنبال بارندگی شدید که از عصر روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد بسیاری از مناطق مختلف استان به ویژه در این شهرستان دچار آبگرفتگی شده است.

ارتفاعات رودسر از بارش برف سفیدپوش شده و رودخانه‌های برخی مناطق از جمله در کلاچای طغیان کرده و آب‌نمای رحیم‌آباد مسدود شده است.

download

ارتفاعات اشکورات سفیدپوش شد

بخشدار رحیم‌آباد رودسر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به بارش برف در ارتفاعات این بخش اظهار کرد: از شب گذشته در ارتفاعات «گون‌کول» و «نفت‌چاک» اشکورات بارش برف آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

منصور سعادت‌نژاد با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ سانت برف روی زمین نشسته است، تصریح کرد: بر اثر بارش شدید باران در روستای «اربوسرا» و جاده «گذربن» رانش زمین رخ داده است که اکنون تردد در این بخش جریان دارد.

بخشدار رحیم‌آباد رودسر گفت: آب‌نمای پل در حال احداث رحیم‌آباد برای جلوگیری از خطرات احتمالی و حفظ جان مسافران همچنان مسدود است.

طغیان رودخانه‌های کلاچای بر اثر شدت بارندگی

بخشدار کلاچای نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بر اثر بارش باران، کوچه شهید جلالی روستای «شیرمحله» و روستای «هادی کیاشهر» این بخش بر اثر طغیان رودخانه و سرازیر شدن آب مزارع بالادست دچار آبگرفتگی شده است.

هادی کوچکی از رانش زمین در روستای «گیل‌ملک» به طول ۵ متر خبر داد و افزود: اکنون تمام راه‌ها در این بخش باز است.

ارتفاعات سماموس جواهردشت سفیدپوش شد/آبگرفتگی ۱۳ روستای چابکسر

بخشدار چابکسر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بارش برف در ارتفاعات کوهستانی جواهردشت این بخش خبر داد و گفت: بارش برف ارتفاعات سماموس جواهردشت را سفیدپوش کرده است.

حسین رمضان‌خواه افزود: بارش برف از شب گذشته در منطقه کوهستانی جواهردشت آغاز شده و تاکنون حدود ۴۰ سانتی‌متر برف روی زمین نشسته است.

وی درباره بارش شدید باران در مناطق جلگه‌ای بخش چابکسر اظهار کرد: راه‌های اصلی این بخش باز است و رفت و آمد در آن جریان دارد.

بخشدار چابکسر از رانش در دو روستای بندبن و جنگ‌سرا و آبگرفتگی در ۱۳ روستای این بخش خبر داد و تصریح کرد: امروز در روستاهای قاسم‌آباد سفلی و قاسم‌آباد علیا، بندبن، توسکا محله، خیاط محله، سخیران، کبوتر آبکش و … این بخش آبگرفتگی رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: جاری شدن سیل خرابی‌هایی را در حوزه راه و منازل مسکونی مردم بخش چابکسر ایجاد کرده است.

About

Check Also

با تلاش آتش نشانان ؛ آتش سوزی سقف سه خانه ویلایی در خیابان جوان رشت مهار شد

با تلاش آتش نشانان ؛ آتش سوزی سقف سه خانه ویلایی در خیابان جوان رشت …