چاپ مطلب چاپ مطلب

سقوط درخت در آستانه اشرفیه به دلیل وزش باد شدید

همای گیلان، بر اثر وزش باد شدید، یک اصله درخت در شهر آستانه اشرفیه روی یک دستگاه خودرو سواری پراید سقوط کرد و حادثه آفرید.

مسئول ایستگاه آتش نشانی شهرداری آستانه اشرفیه ظهر دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: این حادثه حدود ساعت ۱۰ صبح امروز در خیابان امام خمینی (ره) آستانه اشرفیه به وقوع پیوست.
رسولیان با اشاره به شدت وزش باد در این شهر اظهار داشت: بیش از ۲۰ نفر از ماموران ایستگاه آتش نشانی به همراه پرسنل فضای سبز شهرداری و دیگر نیروهای امدادی با استفاده از تجهیزاتی همچون لودر ، بیل مکانیکی ، بالا بر و … بلافاصله در محل حادثه حضور یافتند .
وی خاطرنشان کرد: بر اثر سقوط درخت روی این خودرو ، مسیر خیابان امام خمینی (ره) این شهر مسدود شده بود که پس از یک ساعت بازگشایی شد.
به گفته رسولیان ، سقوط این درخت خسارت جانی نداشته ولی به خودروی پراید خسارت زیادی وارد شده است.
وی از شهروندان خواست هنگام وزش باد شدید گرم، از پارک خودروها زیر درختان و همچنین روشن کردن آتش در اطراف باغ ها ، مراتع و جنگل ها خودداری کنند.
رئیس ایستگاه هواشناسی بندرکیاشهر آستانه اشرفیه نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزش باد شدید از حدود ساعت ۹ صبح امروز در این شهرستان آغاز شده است.
علی محجوب اظهار داشت: سرعت لحظه ای وزش باد، بین ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت متغیر بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طی ساعات اخیر دمای هوا در مناطق مختلف این شهرستان ۱۰ درجه افزایش داشته، افزود: در حال حاضر دمای هوا در آستانه اشرفیه به ۱۹ درجه رسیده است.
شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

About عطیه نصرتی

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …