چاپ مطلب چاپ مطلب

شعبان نژاد: ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از گیلان به خارج از کشور صادر شد

همای گیلان:رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پارسال افزون بر ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از استان به خارج از کشور صادر شد.
IMG16424764
 رضا شعبان نژاد ظهر دوشنبه در جلسه بررسی صادرات محصولات کشاورزی استان افزود:  گیلان توان خیلی خوبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد.

وی همچنین با بیان اینکه گیلان یک مسیر صادراتی برای صادرات محصولات کشاورزی است، اظهارداشت: صادرات از اهداف مهم تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  پارسال افزون بر ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از گیلان به خارج از کشور صادر و ۲۰۰ هزار دلار ارز عاید کشور شد.

وی افزود: درآمد حاصل از صادرات در بخش کشاورزی خود به خود زنجیره تولید را مدرن، کیفیت محصولات را بر حسب سلایق مشتری افزون، سرمایه گذاری خارجی را جذب و عر ضه محصولات را از رخوت، رکود و سرگردانی در بازارهای داخلی به سوی نظم و دقت هدایت می کند.

شعبان نژاد تصریح کرد: در ایران توسعه صادرات غیرنفتی و رهایی از اقتصاد تک محصولی نفت ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است.

وی اذعان داشت: در دنیای کنونی توسعه صادرات تنها به افزایش درآمد ارزی از طریق صادرات کالا و خدمات محدود نمی ‌شود بلکه نقش بهتری را به‌ عنوان یک استراتژی رشد در جهان بر عهده دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:  صادرات امروز با ارزش افزوده بیشتر برای کشور نه‌ تنها به ‌عنوان یک مسیر انتخابی بلکه به عنوان دلیلی برای رشد و توسعه اقتصادی مطرح می ‌شود.

وی افزود: صنایع تبدیلی به دلیل به کارگیری محصولات کشاورزی به عنوان مواد اولیه می تواند عاملی برای استفاده بهتر از این محصولات تلقی شود.

شعبان نژاد تصریح کرد: ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی دارای برخی اثر های اقتصادی از قبیل ایجاد ارزش افزوده، ایجاد اشتغال، ایجاد درآمدهای ارزی و همچنین استفاده بیشتر از محصولات کشاورزی و غیره خواهد شد./مهر

 

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …