چاپ مطلب چاپ مطلب

شنیدنیهایی از فضای سیاسی استان گیلان

همای گیلان: بشنوید از نماینده ای که این روزها ریاستش بر یک سازمان دولتی قطعی شده است تا صحبت هایی که از رد صلاحیت یک نماینده در یک مجلس جنجالی به زبان آورده شد.

index51

 شنیده هایی این هفته به حضور تقدیم می گردد که شنیدنش خالی از لطف نیست:

۱. گفته می شود یکی از نمایندگان استان گیلان در جمعی خصوص گفته است که ریاستش بر یکی از سازمان های امدادرسان مهم کشوری مسجل شده است و لذا قصد ندارد تا دور بعدی به عنوان کاندیدا وارد میدان انتخابات شود.

۲. گفته می شود یکی از نمایندگان گیلان در جلسه ای که با حضور جمع خاصی از همشهریانش در رشت برگزار شده است، خبر از رد صلاحیت یکی از همکارانش داده و گفته است: “رد صلاحیت این نماینده در انتخابات دوره بعدی مجلس از همین الان مبرهن است و البته بنده نیز اختلافاتی را با ایشان پیدا کرده ام و راهم را از او جدا کرده ام”

۳. گویا سخنان اخیر استاندار گیلان در خصوص ورود دو نهاد نظارتی بر عملکرد شورای شهر رشت با انتقاداتی همراه شده است و گفته اند که این دو نهاد یکی زیرمجموعه قوه مقننه و دیگری قوه قضائیه است و لذا نباید از سخنان استاندار این طور برداشت شود که این دو سازمان زیرمجموعه دولت محسوب شده و …

۴. گفته می شود در جلسه اخیر یکی از کمیسیون های پاک شورای شهر رشت درگیری لفظی در بین سه عضو شورا در خصوص ریاست مشاوران این کمیسیون بر برخی کمیته ها به وجود آمد که البته ختم به خیر شد!

۵. گفته می شود به زودی زنگ تغییرات در سازمان تبلیغات اسلامی گیلان به صدا در می آید و حاج آقا یاری با سابقه بیش از ۱۵ ساله از این نهاد خداحافظی می کند. از یکی از ائمه جمعه استان گیلان به عنوان یکی از گزینه های محتمل برای تصدیگری بر این سازمان نام می برند.

۶. گفته می شود یکی از مدیران استانی که این روزها اعتراضات فراوانی نسبت به کم کاری های اداره متبوعش در خصوص مشکلات زیست محیطی از جمله برداشت های غیرمجاز شن و ماسه وارد است، چندی پیش در پاسخ به طرح فیلمساز جوانی که قصد داشت مستندی در خصوص شکار بی رویه حیوانات تهیه کند، گفته است که رسیدگی به مقوله شکار حیوانات رد این استان در درجه دوم اهمیت قرار دارد!!! البته ایشان مشخص نکرده است که چه چیزی در این سازمان عریض و طویل در درجه اول اهمیت قرار دارد؟!

۷. گفته می شود در یکی از سازمان های استان گیلان که این روزها انتقادات فراوانی نیز به عملکرد آن وارد شده است، اتفاق جالبی افتاده است:

گویا مسئول نمایندگی این سازمان در یکی از شهرهای زیبا و ییلاقی استان گیلان، چندی پیش درخواستی مبنی بر تخصیص بودجه از مدیرکل استانی این سازمان می کند و آقای مدیر با بیان اینکه بدهی از گذشته دارد، با این درخواست مخالفت می کند اما همین آقای مدیر برای زیباسازی خانه سازمانی خود در یکی از مناطق اعیان نشین شهر رشت بیش از یک میلیارد ریال تا کنون هزینه کرده است و البته این هزینه کردن ها همچنان ادامه دارد!!

۸. بشنوید از مدیر شهرستان توریستی یکی از سازمان های دولتی و امدادرسان گیلان که مدتی است به دلیل برخی اختلاف حساب ها و شبهات مالی در بازداشت به سر می برد!

۹. گویا یکی از بازیکنان رشتی تیم ملوان در تیم جدید خود با چالش های جدی روبرو شده است. گویا در پستی که این بازیکن بازی می کند دو بازیکن قدرتمند انزلیچی بازی می کنند و این موضوع فشار عصبی مضاعفی را به این بازیکن رشتی تحمیل کرده است. ورود این بازیکن رشتی به تیم رقیب، موجی از نارضایتی را در میان همشهریان این بازیکن برانگیخته است./خزر آنلاین

About سردبیر ارشد

Check Also

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر مدیریت پسماند وکاهش تولید زباله امری حیاتی است

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر …