چاپ مطلب چاپ مطلب

شهرداری رشت وضعیت عادی ندارد/ اگر لازم باشد از ابزار سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده می‌کنیم  

همای گیلان: استاندار گیلان گفت: شهرداری رشت دارای وضعیت عادی نیست و اگر لازم باشد از ابزار سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده می‌کنیم.

 محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات این شورا اظهار کرد: شهرداری‌ها باید پنج درصد عوارض آموزش و پرورش را پرداخت کنند.

وی به قابلیت شوراهای شهر اشاره کرد و افزود: اعتقاد دارم شهرداری رشت به موضوع فرهنگ باید توجه ویژه‌ای داشته باشد و آموزش و پرورش را از خود بداند.

نجفی با بیان اینکه شهرداری رشت وضعیت عادی ندارد، تصریح کرد: اگر لازم باشد از ابزار سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده می‌کنیم.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از فعالیت شورای آموزش و پرورش در موضوع‌های اساسی، بیان کرد: با توجه به توانمندی‌های موجود در آموزش و پرورش می‌توان شورای مذکور را با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی بیشتری تشکیل داد.

*شیرابه محل دفن زباله سراوان رشت نگران‌کننده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه شیرابه محل دفن زباله سراوان رشت نگران‌کننده است، گفت: با توجه به اینکه موفق نشدیم موضوع مذکور را به صورت صددرصدی برطرف کنیم اما شهرداری رشت اعلام کرده، محل دفن زباله سراوان را به زمین ورزشی تبدیل می‌کند.

نجفی به فعالیت مناسب آموزش و پرورش در موضوع‌های زیست‌محیطی اشاره کرد و یادآور شد: موضوع مذکور باید با قوت در استان پیگیری شود و گیلان می‌تواند استان پایلوت در مسایل زیست‌محیطی باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر جداسازی زباله از مبدا، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا بسیار تاثیرگذار هستند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه «هر دانش‌آموز یک مهارت» بین آموزش و پرورش گیلان و مجتمع آموزشی و پژوهشی علوم و فنون کیش، اظهار کرد: اجرای طرح مذکور در ارتقای مهارتی دانش‌آموزان تاثیرگذار است.

نجفی بر مدیریت صحیح آب و انرژی در گیلان تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی موضوع مذکور نقش موثری می‌تواند داشته باشد. /فارس

About سردبیر ارشد

Check Also

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان شهید سلیمانی و تعارضات مرتبط با تملکها و تغییر کاربری های حریم کانال ژ۵  انجام شد /

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان …