چاپ مطلب چاپ مطلب

شهردار آستارا: آستارا جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور معرفی شد

همای گیلان:شهردار آستارا گفت: آستارا در ردیف ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: آستارا جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور معرفی شد
علی کوهی  در آستارا اماکن تفریحی و مجتمع ساحلی و گردشگری این شهر در قالب طرح سالم‌سازی دریا را آماده خدمات‌رسانی به شهروندان و گردشگران آستارا عنوان کرد.

وی اظهار کرد: با مشارکت واحد فضای سبز شهرداری با کاشتن گل‌ها و گیاهان ویژه این منطقه جلوه‌ای از طبیعت شهرستان در معرض دید گردشگران قرار می‌گیرد.

شهردار آستارا ایجاد فضای سبز، گلکاری حاشیه خیابان شریعتی به طرف پایانه ترانزیتی گمرک، ترمیم فضای سبز شهرک عباس‌آباد و … را از جمله اقدام‌ها برشمرد.

وی گفت: با همکاری شورای شهر و مدیریت شهرداری آستارا  زمین‌های ورزشی فنس‌کشی شده برای برگزاری کلاس‌های مدارس فوتبال برای کودکان و نوجوانان این شهر ترمیم می‌شوند.

کوهی ادامه داد: قرار گرفتن آستارا در نقطه مرزی و رونق مبادلات مرزی در این شهر جذابیت گردشگری تجاری را برای آستارا به ارمغان آورده است.

به گفته وی، حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد تجاری در بازارچه ساحلی و مرزی آستارا کالای خارجی را وارد بازار کرده و به گردشگران عرضه می‌کنند.

شهردار آستارا خاطرنشان کرد: آستارا با آمیزه‌ای از جاذبه‌های گردشگری کوهستان ساحل و رودخانه، تجارت، زیست‌محیطی و مرزی گام‌های بزرگی برای تبدیل شدن به قطب مهم گردشگری کشور برداشته است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته آستارا در ردیف ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور قرار گرفته است، یادآور شد: شهر آستارا در تابستان سال گذشته جزو ۲۰ شهر گردشگر پذیر ایران اعلام شد.

کوهی تصریح کرد: امسال با توسعه طرح سالم‌سازی دریا در مرکز شهر و نیز با توجه به شناخته شدن بیش از پیش جاذبه‌های طبیعی آستارا، گردشگران و مسافران زیادی جذب این شهر  مرزی و توریستی می‌شوند.

به گزارش فارس، بندر آستارا با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان گیلان و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

آستارا با ۶۰۰ هزار نفر گردشگر ورودی و خارجی در سال پرترددترین مرز زمینی کشور محسوب می‌شود.

سالانه میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی از شهر آستارا بازدید و اقامت می‌کنند./فارس

 

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …