چاپ مطلب چاپ مطلب

شهردار کلاچای عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد/تصویرحکم

اختصاصی همای گیلان:حسین بائوج لاهوتی شهردارکلاچای با حکم رییس بین المللی شهرداران صلح جهانی عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد.

حسین بائوج لاهوتی  با حکم کازومی ماتسویی به مجمع شهرداران صلح جهانی پیوست.

شهردار هیروشیمای ژاپن و رییس سازمان بین المللی شهرداران صلح با ارسال نامه ای به شهردار کلاچای اظهار امیدواری کرد با یاری شهرداران عضو این سازمان و ارتباطات فرهنگی بین شهرداران و شهروندان در دنیا بتوان گامی برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی و زدودن جنگ و خشونت از چهره جهان برداشت و دنیایی پر از صلح و بدون سلاح شیمیایی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، ماتسویی کازومی در نامه خود به شهردار کلاچای آورده است: ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته ای قرار داریم، بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم؛ منتظر مشارکت شما در فعالیت های شهرداران صلح از جمله جنبش چشم انداز ۲۰۲۰ هستیم.

شهردار کلاچای در این خصوص گفت: هر چند سال یک بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان تاکید کرده و برنامه هایی را در این راستا تنظیم کنند.
وی گفت : سازمان بین‌المللی شهرداران صلح، دارای ۵ هزار و ۸۹۸ عضو ثابت است که در سال میلادی گذشته ۳۵ عضو جدید از شهرهای سراسر دنیا به این مجموعه ملحق شدند.
شهردار کلاچای اذعان داشت : امسال توانسته است یکی از اعضای جدید این مجمع باشد.

وی توضیحاتی از این سازمان ارائه نمود و گفت : سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد.

در حال حاضر بیش از شش هزار شهر دنیا در بیش از ۱۶۹ کشور عضو این سازمان هستند.

لاهوتی اهداف مهم این شبکه بین المللی را

تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد.

تلاش برای ریشه کن شدن سلاح های کشتار جمعی بویژه سلاح های اتمی و شیمیایی در سطح جهان.

تقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت دانست و افزود : دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و ریاست سازمان در حال حاضر بعهده آقای ماتسویی کازومی شهردار هیروشیما می باشد.

لاهوتی در ادامه گفت : دبیرخانه اروپایی این سازمان در شهر ایپر (محل وقوع اولین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی)در بلژیک مستقر است.

وی اشاره داشت : دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال ۱۳۸۷ به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرده است و اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی هستند که بصورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می کنند.

شهردار کلاچای گفت: شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضور یافته و پیام صلح جویی و دوستی شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران دنیا ابلاغ نموده اند.

وی تصریح کرد :همچنین برنامه های دوجانبه و چندجانبه فرهنگی، هنری و علمی گوناگونی در چارچوب همین همکاری ها تاکنون در ایران اجرا شده است.

لاهوتی در پایان گفت : کشور ما قربانی وسیع ترین حملات شیمیایی پس از جنگ اول جهانی است و هنوز هزاران نفر از مردم ما از عوارض جنگ تحمیلی بویژه سلاح های شیمیایی رنج می برند

“سازمان بین‌المللی مذکور در نامه‌ای خطاب به شهردار کلاچای با تبریک عضویت وی عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت و تعامل شهرداران صلح، جهانی بدون سلاح هسته‌ای را شاهد باشیم”

شهردار کلاچای سومین شهردار استان گیلان دربین شهرداران  صلح جهانی است

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …