چاپ مطلب چاپ مطلب

طرح نظارتی اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان سیاهکل 

اختصاصی همای گیلان:طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۴ در شهرستان سیاهکل همزمان با سراسر استان از ۱۵ اسفند ماه سال ۹۳ آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۴ ادامه خواهد داشت.

Copy-of-SAM_68322-150x150

رئیس صنعت ،معدن وتجارت شهرستان سیاهکل با اشاره به اینکه با توجه به افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش عرضه، کنترل این روند به عنوان یک ضرورت در حوزه تنظیم بازار مد نظر است ،گفت: هدف از اجرا این طرح ،بازرسی و نظارت درجهت تنظیم بازارو ایجاد آرامش در آن، نظارت صحیح بر عرضه کالا و خدمات ، شناسایی افراد سود جو ، پیشگیری از بروز تخلفات احتمالی و فراهم نمودن زمینه مناسب برای ارایه خدمات به مصرف کنندگان است

قلی پور مبرهن افزود: بازرسان این طرح علاوه بر انجام گشت های جداگانه ، در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح نظارتی بادستگاه‌هایی شامل فرمانداری، تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت، دخانیات، دامپزشکی ،شهرداری، اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیر پوشش با اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان همکاری می‌کنند

وی با بیان اینکه علاوه بر اکیپ های بازرسان ، بازرسان افتخاری نیز به شکل نامحسوس بازار را کنترل می‌کنند، اظهار داشت: این بازرسان پیش از این آموزش های لازم را فراگرفته اند و در این ایام با بازرسان این اداره همکاری خواهند کرد.

رئیس صنعت ،معدن وتجارت شهرستان سیاهکل اضافه کرد : تلفن ۱۲۴ نیز آماده دریافت گزارش‌های مردمی است و شهروندان می توانند شکایات خود را در زمینه گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و سایر تخلفات اقتصادی گزارش دهند.

قلی پور مبرهن برگزاری فروش فوق‌العاده را در چارچوب برنامه‌های تنظیم بازار عنوان کرد و ادامه داد: با همکاری اتاق اصناف شهرستان آمادگی تعدادبیش از ۳۰ واحد صنفی را که عمدتاً در زمینه عرضه پوشاک، لوازم خرازی، خواروبار، شیرینی‌جات، آجیل، گوشت قرمز و گوشت مرغ فعالیت دارند جهت ارائه کالای خود با ۵ تا ۱۵درصد تخفیف در ایام پایانی سال اعلام کرد.

این مسئول درباره وضعیت میوه ایام عید شهروندان سیاهکل خاطرنشان کرد:  زمینه مناسب برای تامین میوه شب عید شهروندان با نرخ مصوب دولتی برای توزیع در شهرستان با همکاری جهاد کشاورزی و اتحادیه تعاون روستایی در ایام پایانی سال فراهم شده که پس از تعیین قیمت در روزهای پایانی سال در محلهای مشخص توزیع خواهد شد.

وی  به کسبه و فروشندگان زحمتکش که در طول سال با ارائه کالا خدمات رسانی می کنند توصیه نمود درارائه خدمات به مردم، با مد نظر قرار دادن رعایت قانون و انصاف،  همکاری لازم را با ماموران بازرسی داشته باشند.

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …